LM: Vive Targi Kielce - THW Kiel na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
Vive Targi Kielce po czterech kolejkach samodzielnym liderem grupy B!
Skomentuj 0
Mamy już dla Państwa relację z meczu. Życzymy miłej lektury i dziękujemy za uwagę!
Skomentuj 0
Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu Michał Jurecki, autor 8 bramek. Dla Zebr najwięcej trafień zdobył Filip Jicha - 7. Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na relację z niedzielnego starcia KIF Kolding - Orlen Wisła Płock (godz. 17.00).
Skomentuj 0
60 min. 34:29 Vive Targi Kielce po pełnej dominacji pokonały THW Kiel 34:29 w hicie 4. kolejki Ligi Mistrzów.
Skomentuj 0
59 min. 34:29 Dwie straty Vive, ale to nie ma już jakiegokolwiek znaczenia. Z rzutu karnego Niclas Ekberg ustala rezultat meczu.
Skomentuj 0
58 min. 34:28 Michał Jurecki!!! "Dzidziuś" w swoim stylu trafia z drugiej linii, a rzut Marko Vujina z dziecinną łatwością broni Venio Losert.
Skomentuj 0
  • 57 min. 33:28 Błyskawiczna riposta Vive - po asyście Grzegorza Tkaczyka trafia Julen Aguinagalde. W odpowiedzi jego vis a vis - René Toft Hansen.
    Skomentuj 0
    57 min. 32:27 Faulowany René Toft Hansen, lecz Duńczyk skutecznie odcinany od podań. Na blok Michała Jureckiego nadział się Marko Vujin. Za trzecim podejściem udało się THW Kiel wyprowadzić do rzutu Toft Hansena.
    Skomentuj 0
    56 min. 32:26 THW Kiel nie ma sposobu na sforsowanie zasieków obronnych Vive. Rywale zmuszeni do szarpanej, indywidualnej gry. Czas bierze Alfred Gislason.
    Skomentuj 0
    55 min. 32:26 Wracamy do gry. Rzut bieżny Marko Vujina daje 26-bramkę Zebrom, lecz błyskawiczna riposta kielczan - z koła trafia Zeljko Musa.
    Skomentuj 0
    54 min. 31:25 W prosty sposób rozmontowana defensywa THW Kiel, lecz w sytuacji sam na sam obok bramki rzucił Krzysztof Lijewski. Trwa kosmetyka parkietu w Hali Legionów.
    Skomentuj 0
    53 min. 31:25 Gra toczy się bramka za bramkę, mecz pod całkowitą kontrolą Vive. Z rzutu karnego skutecznie Niclas Ekberg.
    Skomentuj 0
    52 min. 31:24 Niesamowita akcja Vive Targów Kielce! Grając w osłabieniu mistrzowie Polski popisali się "wrzutką" - podanie Tomasza Rosińskiego wykończył Michał Jurecki.
    Skomentuj 0
    51 min. 30:24 Na ławkę kar powędrował Grzegorz Tkaczyk - to druga kara rozgrywającego Vive w tym spotkaniu. Wykorzystując liczebną przewagę z prawego skrzydła trafia Christian Sprenger.
    Skomentuj 1
    • Osiedle Czaszki Zgłoś komentarz
      Czy ten matoł Tkaczyk wnosi coś jeszcze do zespołu Vive??? Gra tak samo słabo, jak Mariusz Lewandowski przeciw Ukrainie i Anglii... faule i spacerowanie!
      50 min. 30:23 Kolejny wyblokowany rzut przez Vive - tym razem nieudana próba Christiana Zeitza. Gospodarze z zimną krwią punktuję THW Kiel. Z koła trafia Julen Aguinagalde.
      Skomentuj 0
      49 min. 29:23 Potężna bomba Filipa Jichy z 8 metrów! Po chwili jednak po raz siódmy na listę strzelców wpisuje się Ivan Cupić, na raty kończąc kontratak.
      Skomentuj 0
      48 min. 28:21 No look pass do Ivan Cupicia w wykonaniu Krzysztofa Lijewskiego. Chorwat skutecznie z prawego skrzydła.
      Skomentuj 0
      46 min. 27:21 Tomasz Rosiński dał kapitalną zmianę. "Rosa" zdobywa po solowej akcji swoją czwartą bramkę w meczu (4/5).
      Skomentuj 0
      45 min. 26:21 Kieleckiej świątyni świetnie strzeże Venio Losert! Chorwat ostro pracuje na to, by zostać zmorą Zebr podobnie, jak miało to miejsce podczas czerwcowego Final Four.
      Skomentuj 0
      44 min. 26:21 Z olbrzymim trudem przychodzi zdobywanie bramkom THW Kiel. Z prawego skrzydła trafił... Gudjon Valur Sigurdsson. Obronę Zebr z łatwością wymanewrował Michał Jurecki lecz jego intencje rzutowe wyczuł Johan Sjostrand. Po stracie Niemców przedobrzył Ivan Cupić.
      Skomentuj 0
      43 min. 26:20 Świetnie Vive w defensywie - kolejny udany blok kielczan, a wcześniej w ofensywie wybornie Michał Jurecki. O czas prosi Alfred Gislason.
      Skomentuj 0
      42 min. 25:20 Zablokowany rzut Gudjona Valura Sigurdssona. Na parkiecie zameldował się Wael Jallouz, który broni teraz na "jedynce".
      Skomentuj 0
      42 min. 25:20 Bramki padają jak na zawołanie. Michał Jurecki z prawego rozegrania po wbiegnięciu w strefę, po chwili kapitalnym rzutem popisuje się Niclas Ekberg, który zmuszony był opuścić parkiet, a następnie znów Jurecki w kontrze.
      Skomentuj 0
      41 min. 23:19 Próbkę technicznych możliwości zaprezentował Gudjon Valur Sigurdsson. Islandczyk miał mało miejsca na rzut, lecz zdołał w ładny sposób pokonać Venio Loserta.
      Skomentuj 0
      40 min. 23:18 Podaniem obsłużony Manuel Strlek, któremu dogrywał Tomasz Rosiński. Po chwili broni Venio Losert, a Strlek doskonale kończy kontratak. Vive łapie drugi oddech.
      Skomentuj 0
      39 min. 21:18 Wysunięta defensywa THW Kiel zbiera swoje żniwa. Już tylko trzy bramki strat Zebr po trafieniu Filipa Jichy z kontrataku.
      Skomentuj 0
      38 min. 21:17 Rzutową niemoc mistrzów Polski przełamuje Julen Aguinagalde. Firmowym rzutem popisuje się jednak Christian Zeitz.
      Skomentuj 0
      37 min. 20:16 Kolejna strata Vive Targów Kielce. Obył się jednak bez konsekwencji, bowiem mylą się również rywale, a konkretniej Filip Jicha.
      Skomentuj 0
      36 min. 20:16 Przewaga Vive Targów Kielce topnieje. Z sześciu metrów celnie rzuca René Toft Hansen, a asystował mu Filip Jicha.
      Skomentuj 0
      35 min. 20:15 Za bardzo spieszą się w ofensywie kielczanie. Denis Buntić po raz kolejny zatrzymany przez Johana Sjostranda, lecz po chwili Christiana Zeitza stopuje Venio Losert.
      Skomentuj 0
      34 min. 20:15 Gudjon Valur Sigurdsson zmniejsza rozmiary strat do pięciu trafień. Rzut Grzegorza Tkaczyka obronił Johan Sjostrand lecz przy piłce wciąż gospodarze.
      Skomentuj 1
      • Ursus.61 Zgłoś komentarz
        Cupić 5 Lijewski 4,, Strlek 3, Rosiński 3, Jurecki 3, Aguinagalde 1, Musa 1
        33 min. 20:13 Podwójna krzyżówka w wykonaniu Vive wyprowadziła na czystą sytuację rzutową Zeljko Muse. Chorwat zdobywa dwudzieste trafienie dla mistrzów Polski.
        Skomentuj 0
        33 min. 19:13 Filip Jicha popełnił prosty błąd, który na bramkę zamienił w kontrze Michał Jurecki. Czech szybko się jednak zrehabilitował.
        Skomentuj 0
        32 min. 18:12 Na prawym rozegraniu w miejsce Krzysztofa Lijewskiego Denis Buntić. Rzut Chorwata broni jednak Johan Sjostrand. Przy wbiegnięciu na drugie koło kostkę lekko podkręcił Ivan Cupić, lecz uraz nie okazał się na szczęście groźny. Przy piłce rywale.
        Skomentuj 0
        31 min. 18:12 Szybka wymiana ciosów. Pierw z koła trafia Julen Aguinagalde, a odpowiedzi rzutem bieżnym popisał się Filip Jicha.
        Skomentuj 0
        Pora na drugie trzydzieści minut spotkania. W ataku pozycyjnym Vive Targi Kielce.
        Skomentuj 0
        Ivan Cupić - 5 i Krzysztof Lijewski - 4 bramki są najskuteczniejszymi zawodnikami Vive Targów Kielce w pierwszej partii. Na słowa uznania zasługuje również genialna taktyka zastosowana przez Bogdana Wentę, który wykorzystując fakt, że kadra rywala liczy raptem 12 zawodników, często rotuje składem. Zabójcze tempo wykańcza rywali.
        Skomentuj 2
          Czy THW gra tak słabo czy VIVE gra świetnie. Jest 6-bramokowa przewaga a jeszcze c ogóle chyba nie zagrał Aguinagalde. Jak grał Zorman?
            Cupić 5 Lijewski 4,, Strlek 3, Rosiński 3, Jurecki 2
            30 min. 17:11 Gości tuż przed końcową syreną dobija jeszcze Krzysztof Lijewski! Sześciobramkowa przewaga mistrzów Polski, mających do przerwy 68% skuteczność rzutów.
            Skomentuj 1
            • haketa GKW Zgłoś komentarz
              to będzie deklasacja!!! jednak bez klasowego bramkarza zespół traci bardzo wiele...fajny mecz;)
              29 min. 16:11 Christian Zeitz przeniesiony na... środek rozegrania. Niemiec niedokładnie jednak zagrywał do Filipa Jichy. Piłkę przechwycił Ivan Cupić, wieńcząc kontrę.
              Skomentuj 0
              29 min. 15:10 Filip Jicha indywidualnie pilnuje Krzysztofa Lijewskiego. Solową akcją popisał się Tomasz Rosiński, w prosty sposób wymanewrowując Christiana Zeitza.
              Skomentuj 0
              29 min. 14:10 Prosta strata Piotr Chrapkowskiego sprawiła, że drugą bramkę z rzędu zdobywa Niclas Ekberg. Tym razem z kontrataku. Czas bierze Bogdan Wenta.
              Skomentuj 0
              28 min. 14:9 Grzegorz Tkaczyk bez pardonu potraktował René Toft Hansena, otrzymując 2 minuty kary. Chorwaccy sędziowie odgwizdali rzut karny, a z linii 7 metrów skuteczną próbę zaliczył Niclas Ekberg.
              Skomentuj 1
              27 min. 14:8 Kolejny błąd THW Kiel, tym razem piłkę stracił Marko Vujin, a w odpowiedzi ze skrzydła trafia Ivan Cupić. Kielecka lokomotywa nie do zatrzymania!
              Skomentuj 1
              26 min. 13:8 Defensywa mistrzów Polski zmusza rywali do kolejnych błędów. Vive Targi Kielce wyprowadziły kontratak, który na bramkę zamienił Tomasz Rosiński. Zebry w coraz większych tarapatach!
              Skomentuj 0
              25 min. 12:8 Venio Losert broni rzut Rasmus Lauge Schmidta, lecz w ataku pozycyjnym faul popełnia Zeljko Musa. Należy pochwalić świetną pracę chorwackich arbitrów.
              Skomentuj 0
              24 min. 12:8 Vive Targi Kielce na fali! Rywali do błędu zmusił Tomasz Rosiński, a do kontry błyskawicznie wystartował Manuel Strlek. Chorwat bezbłędny i ekipa Bogdana Wenty prowadzi już różnicą czterech bramek.
              Skomentuj 0
              23 min. 11:8 Piłkę w ataku traci Tomasz Rosiński, lecz w kieleckiej bramce rozkręca się Venio Losert. Kontrę skutecznie wieńczy Rosiński i mistrzowie Polski odskakują na trzy bramki!
              Skomentuj 0
              22 min. 10:8 Kolejny raz Filip Jicha zatrzymany kapitalnym blokiem w wykonaniu Zeljko Musy. Chorwat zawisł w powietrzu, lecz bronił w polu i chorwaccy sędziowie wskazali na linię 7 metrów. Z rzutu karnego myli się jednak Filip Jicha - znów górą Venio Losert!
              Skomentuj 0
              21 min. 10:8 Świetny okres gry w przewadze Vive. Po koronkowej akcji wyprowadzony Krzysztof Lijewski, nie mając problemów z pokonaniem Sjostranda. Widząc słabszy okres gry swojej drużyny, o czas prosi Alfred Gislason.
              Skomentuj 0
              20 min. 9:8 Zabójczy szybki środek w wykonaniu Manuel Strlek i Ivan Cupicia owocuje rzutem karnym dla Vive Targów Kielce. Przy rzucie po wbiegnięciu na koło Cupić był faulowany przez Christiana Sprengera, który odesłany został na ławkę kar. Z linii 7 metrów bezbłędny Cupić!
              Skomentuj 0
              19 min. 8:8 THW Kiel miało problemy z rozmontowaniem kieleckiej defensywy, na ratunek przyszedł jednak Filip Jicha, doprowadzając do remisu.
              Skomentuj 0
              17 min. 8:7 Pasjonujący bój w Hali Legionów. Z lewego skrzydła skutecznie Manuel Strlek - kielczanie wciąż nie dają się złamać rywalom.
              Skomentuj 0
              16 min. 7:7 Vive Targi Kielce tracą bramkę przy grze w przewadze. Skuteczną próbą popisał się Marko Vujin. Rzut z prawego skrzydła Ivana Cupicia broni Sjostrand, a po rzucie karnym do remisu doprowadza Filip Jicha.
              Skomentuj 0
              15 min. 7:5 Niemcy mimo gry w osłabieniu wysoko w obronie. Niemieckiej defensywie urwał się jednak Krzysztof Lijewski. Leworęczny rozgrywający w pełnym biegu wbiegł w strefę i pewnie pokonał Johana Sjostranda.
              Skomentuj 0
              14 min. 6:5 Vive Targi Kielce grają na dwóch obrotowych. Z rzutem pospieszył się jednak Piotr Chrapkowski i kielczanie stracili piłkę. Przy rzucie Marko Vujina karę otrzymał... René Toft Hansen. Duński obrotowy Zebr nieprzepisowo zatrzymywał Zeljko Muse i kielczanie przez 120 sekund w przewadze.
              Skomentuj 0
              13 min. 6:5 Nie wykorzystali tego jednak kielczanie, bowiem stratę zanotował Krzysztof Lijewski. Fenomenalny niesygnalizowany rzut Rasmusa Lauge Schmidta daje THW Kiel piątą bramkę. Venio Losert nie miał szans na skuteczną interwencję.
              Skomentuj 0
              11 min. 6:4 Oba zespoły w komplecie. Z prawego rozegrania firmową akcją popisał się Krzysztof Lijewski, a w ataku ponownie mylą się kilończycy!
              Skomentuj 0
              9 min. 5:4 Solowa akcja Marko Vujina daje Zebrom bramkę kontaktową. Po stracie Vive w ataku goście mogli doprowadzić do wyrównania, lecz kapitalną paradą popisał się Losert, broniąc rzut René Toft Hansena.
              Skomentuj 1
              8 min. 5:3 Tym razem rzut karny dla THW Kiel, a karą dwóch minut ukarany Michał Jureck. Rzut karny egzekwowany przez Marko Vujina broni jednak Venio Losert!
              Skomentuj 1
              7 min. 5:3  Nieudana akcja w ofensywie THW Kiel. W odpowiedzi Vive Targi Kielce wywalczyły rzut karny, a dokładniej Grzegorz Tkaczyk, który z łatwością wszedł w strefę z prawego rozegrania. Żółta kartka dla Johana Sjostranda za kwestionowanie decyzji sędziów. Z linii 7 metrów nie myli się Ivan Cupić.
              Skomentuj 1
              5 min. 4:3 Strata Vive Targów Kielce w ataku pozycyjnym, a Filip Jicha rzuca wyrównującą bramkę. Po chwili jednak sprawy w swoje ręce bierze Michał Jurecki i kielczanie znów na skromnym prowadzeniu.
              Skomentuj 0
              4 min. 3:2 Świetny blok Zeljko Musy, który zatrzymał Filipa Jiche. Goście ponowili atak i ze skrzydła Gudjon Valur Sigurdsson.
              Skomentuj 0
              4 min. 3:1 Z rzutu karnego nie myli się Ivan Cupić, pokonując w pierwsze tempo Johana Sjostranda.
              Skomentuj 0
              3 min. 2:1 Kielczanie grają bardzo twardo w defensywie. THW Kiel ma spore problemy w ataku. Z drugiej linii trafia jednak Marko Vujin.
              Skomentuj 0
              2 min. 2:0 Upomnieniem ukarany Michał Jurecki, który mocno "przywitał się" z Marko Vujinem. Gubią się goście w ataku pozycyjnym, a konkretnie Filip Jicha, a w kontrze nie do zatrzymania Michał Jurecki.
              Skomentuj 0
              1 min. 1:0 W poprzeczkę bramki strzeżonej przez Venio Loserta rzuca Filip Jicha. Przy piłce goście, lecz rzut Rasmus Lauge Schmidt zablokowany, a w kontrze nie myli się Manuel Strlek!
              Skomentuj 0
              Zaczynamy! Rozpoczęło THW Kiel
              Skomentuj 0
              W Hali Legionów rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Rozjemcami spotkania będą Chorwaci: Matija Gubica - Boris Milosević.
              Skomentuj 0
              Rozpoczęła się efektowna prezentacja. Przy salwie gwizdów zameldowali się szczypiorniści THW Kiel, aktualnie na parkiet w Hali Legionów wybiegają mistrzowie Polski, Vive Targi Kielce!
              Skomentuj 0
              Skomentuj 0
              Vive Targi Kielce z THW Kiel w europejskich pucharach rywalizowały dotychczas pięciokrotnie. Kielczanie Zebry pokonali dwukrotnie (z czego po raz ostatni w czerwcowym meczu o 3. miejsce Final Four 31:30), odnosząc trzy porażki. Miejmy nadzieję, że dzisiaj mistrzowie Polski wyrównają porachunki.
              Skomentuj 0
              - W naszej grze są jeszcze rezerwy. Szczyt formy jest coraz bliżej. Gramy coraz lepiej i wypadałoby to potwierdzić w sobotę na parkiecie - relacjonował na łamach SportoweFakty.pl Grzegorz Tkaczyk.
              Skomentuj 0
              W Hali Legionów zgasły światła, co jest preludium do czekającej nas niebawem prezentacji obu drużyn.
              Skomentuj 0
              - Wydaje mi się, że Kielce są faworytem tego spotkania. Mimo wszystko, ze Kiel jest bardzo utytułowaną drużyną, znaną w całej Europie, to nie zdobędzie punktów w Kielcach - przewiduje ekspert SportoweFakty.pl Artur Siódmiak. Jak typuję rozstrzygnięcie meczu Vive Targi Kielce - THW Kiel pozostali nasi eksperci? Polecamy poniższą lekturę
              Skomentuj 0
              W tym sezonie z THW Kiel grała już inna polska drużyna, Orlen Wisła Płock. Nafciarze po świetnym pojedynku ulegli jednak Zebrom w pechowych okolicznościach 33:34. - Wisła pokazała, że Niemcy są do pokonania. Byli bliscy sprawianie sensacyjnego wyniku - uważa Grzegorz Tkaczyk. - Musimy przeciwstawić Niemcom mocną, solidną obronę, która będzie dobrze współpracowała z bramkarzem - podkreśla.
              Skomentuj 0
              THW Kiel mimo dokonanej latem zmiany pokoleniowej, to wciąż jeden z najbardziej renomowanych zespołów piłki ręcznej na świecie. - Zdajemy sobie sprawę z ciężaru odpowiedzialności i kto do nas przyjeżdża - mówi Bogdan Wenta. - Doceniamy ich poziom, ale nam też niczego nie brakuje - dodaje szkoleniowiec kielczan.
              Skomentuj 0
              W obozie rywali Polaków zabraknie z kolei islandzkiego rozgrywającego, Arona Palmarssona
              Skomentuj 0
              Vive Targi Kielce do rywalizacji z trzykrotnym triumfatorem najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek na świecie przystąpi bez Urosa Zormana.
              Skomentuj 0
              Obie ekipy po trzech kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. Lepszym bilansem bramkowym legitymują się jednak kielczanie i to oni piastują pierwsze miejsce w grupie B. - W tym momencie to spotkanie urasta do naszego meczu roku - uważa szkoleniowiec mistrzów Polski, Bogdan Wenta.
              Skomentuj 0
              Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu 4. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Targami Kielce a THW Kiel, odpowiednio trzeciej i czwartej drużyny Europy sezonu 2012/13.