LM: Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Skomentuj 2
Ja już dziękuję Państwu za wspólne emocje i jednocześnie zachęcam do lektury relacji meczowej. Do następnego razu!
Skomentuj 0
Kapitalne zawody w Orlen Arenie! Vive Targi Kielce po fenomenalnym meczu wygrały z Orlen Wisłą Płock 30:28 i z kompletem punktów przewodzą tabeli gr. B. Wisła po trzech meczach ma na swym koncie dwa oczka.
Skomentuj 0
60 min. 27:29 - Dwadzieścia jeden sekund do końca meczu i czas dla trenera Wenty. Nafciarze stracili piłkę i kielczanie już praktycznie są pewni kolejnej wygranej
Skomentuj 1
59 min. 27:29 - Julen Aguinagalde! Hiszpan zdobywa dziewiątą bramkę w meczu i być może przesądza o zwycięstwie kielczan w Płocku!
Skomentuj 1
59 min. 27:28 - 101 sekund do końca spotkania. Chwila przerwy w grze po faulu na Urosu Zormanie. Słoweniec został brutalnie trafiony przez Muhameda Toromanovicia. To mogła być nawet czerwona kartka dla Bośniaka!
Skomentuj 0
  • 58 min. 27:28 - Venio Losert obronił rzut karny Valentina Ghionei! Dwie minuty do końca spotkania!
    Skomentuj 0
    58 min. 27:28 - Julen Aguinagalde z karnego i Vive na prowadzeniu!
    Skomentuj 1
    57 min. 27:27 - REMIS! Co nie udało się zawodnikom Wisły minutę wcześniej uczynił po chwili Adam Wiśniewski! Popularny "Gadżet" nie pomylił się w kontrataku i na trzy minuty przed końcem meczu doprowadził do remisu! Ależ będą emocje!
    Skomentuj 0
    56 min. 26:27 - Ależ błąd Orlen Wisły Płock! Z lewego skrzydła pomylił się Manuel Strlek, lecz gospodarze nie wykorzystali swej okazji i stracili piłkę w kontrataku. To mógł być remis!
    Skomentuj 0
    56 min. 26:27 - Długo rozgrywają swą akcję w ofensywie gospodarze, bowiem bardzo twardy blok ustawili kieleccy szczypiorniści. Na cztery minuty przed końcem meczu trafia Petar Nenadić!
    Skomentuj 1
    54 min. 25:27 - Venio Losert! Kolejna kapitalna interwencja Chorwata ratuje Vive! Kielczanie nie wykorzystują jednak okazji na podwyższenie prowadzenia po faulu w ofensywie Denisa Bunticia
    Skomentuj 0
    52 min. 25:27 - Siedem minut do końca i siódma bramka Julena Aguinagalde! Hiszpan trafił po raz kolejny z karnego i Vive utrzymuje dwubramkowe prowadzenie
    Skomentuj 0
    51 min. 25:26 - Fragment świetnej gry bramkarzy obu ekip - dobrymi interwencjami popisali się Marcin Wichary i Venio Losert. Impas strzelecki przełamał dopiero z rzutu karnego Valentin Ghionea
    Skomentuj 0
    49 min. 24:26 - Czas dla Vive Targów Kielce na niewiele ponad dziesięć minut przed końcem meczu. Wisła zdoła się jeszcze podnieść i odrobić straty?
    Skomentuj 5
    Zobacz więcej komentarzy (2)
    48 min. 24:26 - Trafił po raz czwarty w meczu Adam Wiśniewski. Wiślacy byli mogli jeszcze zmniejszyć straty do jednej bramki, ale rzut Kamila Syprzaka obronił Venio Losert
    Skomentuj 0
    47 min. 23:26 - Losert tym razem nie dał się zaskoczyć Ghionei, Chorwat z bardzo dobrej strony pokazuje się od początku drugiej połowy. Przewagę kielczan powiększa zaś Julen Aguinagalde. Podopieczni Bogdana Wenty pierwszy raz prowadzą dzisiaj różnicą trzech bramek.
    Skomentuj 0
    44 min. 23:24 - Świetna interwencja Venio Loserta nie została jednak spożytkowana przez kielczan. Łatwą stratę zanotował Uros Zorman, co natychmiast wykorzystali gospodarze. Valentin Ghionea z prawego skrzydła i Wisła łapie kontakt z Vive
    Skomentuj 0
    43 min. 22:24 - Bardzo ładne bramki Petara Nenadicia i Manuela Strleka. Sporo jest jednak w ostatnich minutach niedokładności po obu stronach parkietu, zawodnicy troszeczkę opadli z sił i w ich poczynania wkradło się sporo niedokładności.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:23 - Utrzymują dwubramkową przewagę szczypiorniści Vive Targów Kielce. Czy Wisła zdoła jeszcze odwrócić losy spotkania?
    Skomentuj 0
    39 min. 20:21 - Karę dwóch minut otrzymał Mariusz Jurkiewicz, choć faul "Kaczki" nie kwalifikował się raczej na wykluczenie. To kolejna dość kontrowersyjna decyzja norweskich arbitrów. Ładne bramki dla obu ekip zdobyli Michał Jurecki i Marcin Lijewski
    Skomentuj 0
    39 min. 19:20 - Pomylił się po raz pierwszy Julen Aguinagalde, ale Hiszpan rzucał... z lewego skrzydła. W odpowiedzi nietypowym rzutem Venio Loserta zaskoczył Petar Nenadić
    Skomentuj 0
    37 min. 18:20 - Marin Sego dwukrotnie uratował Nafciarzy przed startą bramki, za trzecim razem nie dał już rady powstrzymać Ivana Cupicia. Kielczanie prowadzą dwoma bramkami i jeszcze są przy piłce po przechwycie Manuela Strleka
    Skomentuj 0
    35 min. 18:19 - Drobiazgowi są dzisiaj norwescy sędziowie i teraz za niezbyt brutalne przewinienie wysłali na ławkę kar Grzegorza Tkaczyka. Wisła natychmiast wykorzystała swą szansę i zmniejszyła straty za sprawą Valentina Ghionei
    Skomentuj 0
    34 min. 17:19 - Vive odskakuje! Kolejna dobra interwencja Venio Loserta i po raz drugi w krótkim odstępie czasu nie pomylił się Manuel Strlek! Zirytowany trener Manolo Cadenas poprosił o przerwę na żądanie. Jego podopieczni przegrali początek II połowy 0:3
    Skomentuj 0
    33 min. 17:18 - Vive po raz pierwszy na prowadzeniu! Nafciarze stracili piłkę w ataku, a bramkę dla kielczan zdobył Manuel Strlek.
    Skomentuj 1
    32 min. 17:17 - W pierwszej swej akcji po zmianie stron nieskutecznie także i płocczanie - Venio Losert zatrzymał Ivana Nikcevicia. Wynik meczu wyrównał Julen Aguinagalde
    Skomentuj 0
    31 min. 17:16 - Rzut Michała Jureckiego obronił Marin Sego, ale "Dzidziuś" był faulowany i kielczanie będą mogli ponowić akcję. Niecelnie jednak Grzegorz Tkaczyk
    Skomentuj 0
    Pora na drugą połowę! W bramce Vive Targów Sławomira Szmala zastąpił Venio Losert. Przy piłce kielczanie.
    Skomentuj 0
    Za kilka minut wracamy na drugą, miejmy nadzieję równie ekscytującą połowę "świętej wojny". Zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    Wynik spotkania idealnie oddaje przebieg zawodów - mecz jest niezwykle wyrównany i jak na razie żadna z drużyn nie zdołała wypracować i utrzymać solidnej przewagi. Nafciarze co prawda kapitalnie zaczęli mecz, ale z czasem kielczanie odrobili straty i doprowadzili do remisu. Co warte jest jednak podkreślenia - Vive w dniu dzisiejszym nie było jeszcze na prowadzeniu
    Skomentuj 0
    Szczypiorniści obu drużyn nie zawiedli kibiców zgromadzonych w Orlen Arenie i przed telewizorami i w pierwszej części meczu zaserwowali produkt najwyższych lotów. Cudowne bramki, wspaniałe bloki, twarde i agresywne interwencje - Orlen Wisła i Vive Targi rozgrywają dzisiaj kapitalne zawody.
    Skomentuj 0
    30 min. 17:16 - Trafił Adam Wiśniewski i Wisła prowadzi do przerwy 17:16. Kapitalne zawody rozgrywają dzisiaj obie ekipy!
    Skomentuj 0
    29 min. 16:16 - I kielczanie doprowadzają do remisu po raz kolejny! Trafił po raz czwarty w meczu Krzysztof Lijewski, a minutę później rzut karny wykorzystał Julen Aguinagalde. Niespełna minuta do końca pierwszej połowy
    Skomentuj 0
    27 min. 16:14 - Wisła po raz kolejny rozmontowała obronę kielczan i grając w osłabieniu zdobyła bramkę. Na parkiecie pojawił się teraz Grzegorz Tkaczyk, który zastąpił chmierycznego dziś Urosa Zormana
    Skomentuj 0
    25 min. 15:13 - Ależ przepiękny rzut Petara Nenadicia z biodra! Kapitalna bramka Serba z środka rozegrania i Wisła nadal na prowadzeniu. Vive stanie teraz przed szansą odrobienia strat, bowiem dwie minuty kary otrzymał Kamil Syprzak
    Skomentuj 0
    23 min. 14:12 - Adam Wiśniewski i Wisła utrzymuje dwie bramki przewagi. Popularny "Gadżet" co prawda powinien chwilę wcześniej trafić na ławkę kar, bowiem bez pardonu zaatakował Michała Jureckiego
    Skomentuj 0
    21 min. 13:11 - Atomowo z drugiej linii rzucił Piotr Chrapkowski i drugi raz pokonał Marina Sego. Przewagę Wisły podtrzymuje jednak Petar Nenadić, a na ławkę kar powędrował dodatkowo Chrapkowski
    Skomentuj 0
    20 min. 12:10 - Wisła wraca na prowadzenie! W piętnaście sekund dwie bramki zdobył Valentin Ghionea - najpierw z rzutu karnego, a po chwili po kontrataku. Jak odpowie Vive?
    Skomentuj 1
    19 min. 10:10 - Grająca w dwuosobowym osłabieniu Wisła zdobyła bramkę! Po indywidualnej akcji trafił Mariusz Jurkiewicz, lecz na jego rzut natychmiast odpowiedział Piotr Chrapkowski
    Skomentuj 0
    18 min. 9:9 - Ciężki okres gry czeka teraz Nafciarzy - na ławce kar do Lijewskiego dołączył Petar Nenadić, który sfaulował biegnącego do kontry Manuela Strleka. Marin Sego broni jednak rzut karny Ivana Cupicia i nadal mamy remis
    Skomentuj 0
    17 min. 9:9 - Krótki okres bardzo szybkich akcji kończonych  trafieniami po obu stronach parkietu. Dla Wisły trafiali Kamil Syprzak i Ivan Nikcević, dorobek Vive powiększyli Michał Jurecki i Julen Aguinagalde. Dwie minuty kary otrzymał zaś Marcin Lijewski i kielczanie grają w przewadze
    Skomentuj 0
    15 min. 7:7 - I mamy remis. Pierwszy rzut Vive obronił Marin Sego, ale zaledwie kilka sekund później piłkę przechwycił  Michał Jurecki, a kontrę wykończył Zeljko Musa. 7:7!
    Skomentuj 0
    14 min. 7:6 - Wiślacy próbują swych sił w ofensywie grając dwoma obrotowymi. Na razie nie przynosi to zbyt dużych korzyści, aczkolwiek trafił z drugiej linii Petar Nenadić. Na jego bramkę natychmiast odpowiedział jednak Krzysztof Lijewski
    Skomentuj 0
    13 min. 6:5 - Rozkręca się w bramce Vive Targów Kielce Sławomir Szmal (druga interwencja), rozkręca się też Krzysztof Lijewski. Prawy rozgrywający kielczan zaskoczył Marina Sego ładnym rzutem bieżnym i Wisła wygrywa już zaledwie jedną bramką. Czas dla trenera Cadenasa
    Skomentuj 1
    11 min. 6:4 - Moment chaosu w grze obu drużyn, zakończony jednak bramkami zarówno Wisły, jak i Vive. Drugi raz w meczu trafił Mariusz Jurkiewicz, a dorobek kielczan powiększył Manuel Strlek. Wisła nadal na dwubramkowym prowadzeniu
    Skomentuj 1
    9 min. 5:3 - Topnieje przewaga gospodarzy. Błąd kroków Petara Nenadicia kończy się szybką akcją Vive i bramką Krzysztofa Lijewskiego. Przy piłce Nafciarze
    Skomentuj 0
    8 min. 5:2 - Męczą się w ofensywie kielczanie i na razie nie mają sposobu na twardą defensywę rywali. Drugą bramkę podopieczni Wenty rzucają jednak z kontry - trafił Zeljko Musa
    Skomentuj 0
    6 min. 5:1 - Orlen Wisła powiększa prowadzenie! Na bramkę Manuela Strleka natychmiast odpowiedział Marcin Lijewski, a po chwili stratę Krzysztofa Lijewskiego na bramkę zamienił Ivan Nikcević. Zdenerwowany trener Wenta poprosił o czas!
    Skomentuj 0
    5 min. 3:0 - Druga już strata Michała Jureckiego, co wykorzystują z zimną krwią płocczanie. Marcin Lijewski i jest już 3:0!
    Skomentuj 0
    4 min. 2:0 - Nafciarze otworzyli wynik bramkowy - najpierw z drugiej linii trafił Mariusz Jurkiewicz, a po chwili kontrę Wisły wykończył Valentin Ghionea. Podopieczni Manolo Cadenasa w pełni wykorzystali okres gry w przewadze
    Skomentuj 0
    2 min. 0:0 - Petar Nenadić zderzył się z Piotrem Grabarczykiem i defensor mistrzów Polski odesłany został na ławkę kar. Grający w przewadze płocczanie gubią jednak piłkę. W swej pierwszej akcji mylą się też goście - Uros Zorman wysoko nad bramką
    Skomentuj 0
    1 min. 0:0 - Od środka rozpoczęli Nafciarze. Pierwszy rzut Marcina Lijewskiego zablokowany, po chwili kielczanie bliscy byli przechwytu. Przy piłce nadal jednak gospodarze.
    Skomentuj 0
    ROZPOCZYNAMY!
    Skomentuj 0
    Za chwilę pierwszy gwizdek. Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce! "Święta wojna" po raz pierwszy w Lidze Mistrzów! Kto będzie górą?
    Skomentuj 0
    Skupiamy się już wyłącznie na meczu. W Orlen Arenie rozbrzmiał już hymn Ligi Mistrzów, za nami także prezentacja zawodników Vive Targów Kielce, oczywiście wygwizdanych przez miejscowych kibiców. Na parkiet wybiegają teraz szczypiorniści Orlen Wisły Płock.
    Skomentuj 0
    Na sam koniec - dla tych, którzy jeszcze nie czytali - zapowiedź "świętej wojny":
    Skomentuj 0
    W ekipie Vive Targów Kielce nie brakuje natomiast głosów, że Wisła w dniu dzisiejszym będzie o wiele silniejsza niż przed tygodniem.
    Skomentuj 0
    Pora na przedmeczowe opinie. Najpierw Bostjan Kavas, rozgrywający Orlen Wisły Płock, który w niedzielnym meczu będzie pełnił rolę zmiennika Marcina Lijewskiego.
    Skomentuj 0
    Wspominałem, że wskazanie zdecydowanego faworyta dzisiejszego spotkania jest nie lada problemem. Podobne kłopoty mieli nasi eksperci, którzy biorą udział w Typerze Ekspertów. Zobaczcie jaki wynik meczu Wisła - Vive typowali:
    Skomentuj 0
    Co tyczy się spraw kadrowych - do składu Wisły powraca wspomniany Lijewski, w kadrze znalazł się także Ivan Milas, który w ligowym spotkaniu z Zagłębiem doznał kontuzji pleców. Brakuje zaś Nikoli Eklemovicia. W meczowej szesnastce Vive Targów zabrakło zaś miejsca dla Karola Bieleckiego
    Skomentuj 0
    Mimo iż podopieczni Bogdana Wenty tryumfowali w sześciu ostatnich bezpośrednich meczach z Wisłą, to przed dzisiejszym starciem ciężko o wskazanie zdecydowanego faworyta. Wisła przed tygodniem pokazała się z bardzo dobrej strony, a w dzisiejszym meczu wystąpi wzmocniona powracającym do gry Marcinem Lijewskim. "Szeryf" ma zaprowadzić płocczan do wygranej.
    Skomentuj 0
    Choć to zupełnie inne rozgrywki, to dzisiejsze starcie ma być wielkim rewanżem za zeszłotygodniowe starcie w ramach PGNiG Superligi. Wówczas po pasjonującym meczu kielczanie wygrali w progach Orlen Areny 32:28. Dzisiaj zdołają powtórzyć ten wyczyn czy Nafciarze przełamią hegemonię odwiecznych rywali?
    Skomentuj 0
    "Święta wojna" wkracza w wymiar europejski! Po raz pierwszy w historii dwa polskie kluby staną na przeciw siebie w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów. Witam serdecznie i zapraszam na relację z meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce!