Zagraniczne media po meczu Vive z Pick: Bomb, bomb, Bombac! Brązowy medalista Ligi Mistrzów pokonany

Vive Tauron Kielce od porażki 30:31 z MOL-Pick Szeged rozpoczął zmagania w Lidze Mistrzów 2015/2016. Co po tym meczu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"Handball Planet"

"Handball Planet": Bomb, bomb, Bombac! Pick Szeged pokonał Kielce

W swoim pierwszym meczu w nowym sezonie Ligi Mistrzów Pick Szeged odnotował zwycięstwo 31:30 nad Vive Tauronem Kielce.

Kielczanie z początku wyglądali trochę lepiej, ale głównie dzięki dobrej grze Bombaca Pick udało się wyrównać i w 14. minucie objąć prowadzenie. Co prawda Talant Dujszebajew wziął czas, który dobrze podziałał na Vive (8:8), jednak skuteczna gra gospodarzy w obronie i przechwyty dały im prowadzenie 13:9, a na koniec połowy 17:14.

Po zmianie stron Pick Szeged wciąż prezentował dobry styl, natomiast goście mieli swoje problemy. Dopiero w końcowym fragmencie Vive Kielce miało okazję do wyrównania, lecz Bielecki został zablokowany i dwa punkty trafiły do Pick. Najlepszym strzelcem pojedynku okazał się Dean Bombac (11 bramek) - opisał portal "Handball Planet"".