Siódemka 8. kolejki Superligi Mężczyzn

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie czternastu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Siódemce 8. kolejki.

Sławomir Bromboszcz

Bramkarz: Marcin Wichary  (Orlen Wisła Płock) [1]
Orlen Wisła Płock w spotkaniu na szczycie pewnie pokonała Gaz-System Pogoń Szczecin. Bohaterem tego pojedynku był Marcin Wichary. W tym sezonie "Wichura" znajduje się w cieniu Marina Sego, który imponuje świetną formą. W piątkowym pojedynku swoją szansę otrzymał reprezentant Polski i w pełni ją wykorzystał. Od pierwszych minut skutecznie stopował rzuty rywali, odbierając im chęć do walki. Obronił także rzut karny wykonywany przez Wojciecha Zydronia. Wichary bronił na poziomie ponad 50 procent.