Bolączka Stali Mielec na finiszu sezonu. Lider rozegrania pilnie poszukiwany

- Brakowało nam lidera wśród rozgrywających - powiedział Michał Przybylski, trener Stali Mielec po przegranym meczu z Zagłębiem Lubin (26:27). Zespół z Podkarpacia ma już niewielki margines błędu w walce o utrzymanie.

Marcin Górczyński
Stal Mielec WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Stal Mielec
Gra SPR Stali Mielec w ataku pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie brakowało siły ognia z drugiej linii. Najgroźniejszą bronią był obrotowy Piotr Krępa, ponownie zdecydowanie wyróżniający się na tle kolegów (5/5).

- Jedynie Piotr Krępa trzymał poziom, niestety po meczu z Zagłębiem nie mogę wyróżnić nikogo z rozgrywających. Mało nam wychodziło w ataku, do tego w obronie czasem zachowywaliśmy się jak dzieci we mgle - skwitował trener Michał Przybylski.

Brak zdecydowanego lidera stał się największym problemem Stali (ZOBACZ). W poprzednich występach dobre momenty miewał Piotr Rutkowski, ale przeciwko Miedziowym był bardzo chimeryczny, kilka razy pospieszył się z decyzją. Tomasz Mochocki i Matej Sarajlić wyhamowali po dobrym starcie, Bartosz Kowalczyk miał sporo pomyłek na koncie. - Nikt z nas nie potrafił wziąć na siebie ciężaru - przyznał Mochocki.

Tak naprawdę mielczanie wciąż się docierają, bo Hubert Kornecki i Dzianis Wołyncow w trybie ekspresowym dołączyli do zespołu z powodu plagi urazów. Lepiej zgrany jest Kornecki, który dostaje więcej minut i powoli wnosi oczekiwaną jakość. Białorusin, czołowy rozgrywający I ligi, którym rok temu interesowała się czołówka Superligi, dopiero wchodzi do siódemki.

Czasu na poprawki właściwie nie ma, 4 maja Stal zagra u siebie z Sandra Spa Pogonią Szczecin. Tylko zwycięstwo poprawi sytuację w grupie spadkowej, mielczanie aktualnie zamykają tabelę i grozi im spadek.

ZOBACZ: Kolejne osłabienie Stali

Który z rozgrywających Stali będzie liderem w pozostałych kolejkach?