Kamil Syprzak z pierwszym trofeum! Barcelona wygrała Superpuchar Katalonii

FC Barcelona Lassa pokonała Fraikin BM Granollers 35:21 (17:14) i sięgnęła po Superpuchar Katalonii. Pierwsze trofeum w barwach FCB wywalczył Kamil Syprzak, Polak zakończył jednak mecz z urazem.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
24-letni polski kołowy rozpoczął piątkowe spotkanie w wyjściowej siódemce ekipy z Barcelony. Syprzak w pierwszym minutach zawodów był bardzo aktywny i szybko dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Polak nie dokończył jednak meczu, bowiem w 11. minucie w jednej z akcji w obronie doznał urazu przywodziciela.
Barcelona był zdecydowanym faworytem potyczki z Fraikin BM Granollers. Podopieczni Xaviera Pascuala zameldowali się w finale Superpucharu po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Handbol Sant Cugat, które rozbili 42:16. W piątkowym spotkaniu Fraikin dotrzymywało kroku drużynie Syprzaka wyłącznie w pierwszej połowie. Po przerwie na parkiecie dominowała już Barcelona.

Po trzydziestu minutach gry aktualni mistrzowie Hiszpanii wygrywali tylko 17:14. W drugiej części spotkania zawodnicy trenera Pascuala szybko "odjechali" jednak rywalom i do końcowego gwizdka systematycznie powiększali swą przewagę. W 45. minucie było już 27:17, a w 55. minucie FCB wygrywała 33:19.

W piątkowym spotkaniu nie wystąpił jeszcze nowy nabytek drużyny ze stolicy Katalonii, Filip Jicha. Czech dochodzi do formy po drobnym urazie mięśniowym.

Dla Barcelony było to pierwsze trofeum w sezonie 2015/16, a trzeci w historii triumf w zmaganiach o Superpuchar Katalonii.

Szansę wywalczenia kolejnych dwóch pucharów Blaugrana będzie miała w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Najpierw 2 września Syprzak i spółka zagrają o Superpuchar Hiszpanii, a w dniach 7-10 września będą rywalizować w Katarze o IHF Super Globe (odpowiednik klubowych mistrzostw świata).