Bundesliga: HSV i Biegler z premierowym triumfem, 12 bramek Lindberga

HSV Hamburg pokonało TBV Lemgo 37:28 (16:14) w pierwszym meczu 2. kolejki DKB Handball Bundesligi. Dla ekipy Michaela Bieglera było to premierowe zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Niemiecki szkoleniowiec spotkał się w ostatnich dniach z pierwszą falą krytyki podczas pracy w roli trenera HSV. Stan ten związany był ze słabym startem hamburskiego zespołu w nowym sezonie. Dwa tygodnie temu prowadzona przez Bieglera drużyna odpadła w 1. rundzie Pucharu Niemiec z drugoligowym HSG Nordhorn-Lingen, a przed tygodniem w premierowej kolejce Bundesligi HSV uległo beniaminkowi zmagań, SC DHfK Lipsk.
Dwie porażki na samym początku pracy w Hamburgu sprawiły, że przed meczem z TBV Lemgo, Biegler był już nieco postawiony pod ścianą. Niemiecki trener głosom krytyki sprzeciwić mógł się tylko w jeden sposób - prowadząc swój zespół do przekonującego zwycięstwo. To udało mu się osiągnąć w piątkowy wieczór.

Pierwszy kwadrans zwiastował jednak ekipie z Hamburga trudną przeprawę. Do 19. minuty zawodów obie drużyny szły łeb w łeb, przez co na tablicy świetlnej widniał wynik 10:10. Obraz gry odmieniła dopiero dwuminutowa kara dla jednego z graczy Lemgo oraz wprowadzenie przez Bieglera rezerwowego bramkarza, Jensa Vortmanna. Grające wówczas w przewadze HSV odskoczyło rywalom na dystans czterech goli (14:10) i tak naprawdę do końca spotkania kontrolowało już wynik.

Od początku spotkania popis gry dawał Hans Lindberg. Duński skrzydłowy, który wrócił niedawno do gry po poważnej kontuzji nerki, był zdecydowanym liderem HSV. Lindberg tylko w pierwszej połowie meczu zanotował na swoim koncie sześć goli, swój dorobek podwajając po przerwie.
Lindberg był w piątek liderem HSV Lindberg był w piątek liderem HSV
Po zmianie stron HSV spokojnie dyktowało warunki gry. Co prawda w 36. minucie Lemgo zbliżyło się do podopiecznych trenera Bieglera na dystans dwóch bramek (18:20), ale już w 44. minucie gospodarze wygrywali 26:20.

HSV wygrało ostatecznie 37:28, zdobywając tym samym pierwsze punkty w sezonie 2015/16. Cegiełkę w triumfie zespołu miał również Piotr Grabarczyk, który po raz kolejny dowodził defensywą hamburskiej drużyny. Polak został ukarany żółtą kartą oraz jednym dwuminutowym wykluczeniem.

Kolejne spotkania 2. serii gier Bundesligi rozegrane zostaną w sobotę oraz w niedzielę. Kończący kolejkę mecz Rhein-Neckar Löwen z TVB 1898 Stuttgart odbędzie się natomiast dopiero 23 września.

2. kolejka DKB Handball Bundesligi:

HSV Hamburg - TBV Lemgo 37:28 (16:14)
Najwięcej bramek: dla HSV - Hans Lindberg 12, Adrian Pfahl 6, Allan Damgaard, Tom Wetzel - po 4, Piotr Grabarczyk; dla Lemgo - Arnoldus Haenen 9, Rolf Hermann 4.

Pozostałe mecze 2. kolejki:

TuS N-Lübbecke - SC Magdeburg / 29.08.2015, godz. 19:00 SC DHfK Lipsk - MT Melsungen / 29.08.2015, godz. 19:00 HSG Wetzlar - Füchse Berlin / 29.08.2015, godz. 19:00 HBW Balingen-Weilstetten - VfL Gummersbach / 29.08.2015, godz. 19:00 Frisch Auf! Göppingen - ThSV Eisenach / 29.08.2015, godz. 20:15 Bergischer HC - SG Flensburg-Handewitt / 30.08.2015, godz. 15:00 THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf / 02.09.2015, godz. 20:15 Rhein-Neckar Löwen - TVB 1898 Stuttgart / 23.09.2015, godz. 19:00