Ważny triumf Miedziowych, awans beniaminka - podsumowanie 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Za nami 16. kolejka PGNiG Superligi Kobiet. W najciekawszym pojedynku KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Vistal Gdynia. Cenne punkty zdobył też beniaminek z Tczewa.

Łukasz Wojtczak

Hit dla Miedziowych, ważne punkty Sambora i Ruchu

Prawdziwą ucztą 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet było hitowe starcie KGHM Metraco Zagłębia Lubin z Vistalem Gdynia zakończone zwycięstwem Miedziowych. Cenne punkty padły również łupem Aussie Sambora Tczew, który pokonał SPR Olkusz a także Ruchu Chorzów, który poradził sobie z KPR-em Jelenia Góra. Szesnastą wygraną w tegorocznych rozgrywkach zanotowały mistrzynie Polski. Podopieczne Sabiny Włodek przywiozły dwa punkty z Elbląga. Istną strzelaninę urządziła sobie Pogoń Baltica Szczecin. Szczypiornistki z Grodu Gryfa nie dały szans Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Remisem zakończył się natomiast pojedynek Olimpii-Beskid Nowy Sącz z Energą AZS Koszalin.
Mistrzynie Polski odniosły szesnaste zwycięstwo w Superlidze. Tym razem wyższość lublinianek musiał uznać Start Elbląg Mistrzynie Polski odniosły szesnaste zwycięstwo w Superlidze. Tym razem wyższość lublinianek musiał uznać Start Elbląg
Cytat kolejki: Aleksandra Kobyłecka

- Na nikogo nie chcę tu zwalać. Nie wiem czy to są mury, brak oświetlenia, sędziowie, czy może nasza dyspozycja, ale tu gra się tak, że jeśli nie wygra się pierwszej połowy 10 bramkami lub ewentualnie w drugiej połowie nie ma się takiej przewagi w 50. minucie, to tutaj nigdy się nie uda zwyciężyć - powiedziała jedna z liderek zespołu z Koszalina po remisie swojej drużyny w Nowym Sączu. Dla Akademiczek nie był to dobry wynik.

Sinusoida kolejki: Aussie Sambor Tczew

Dość niecodzienny przebieg miało spotkanie tczewskiego beniaminka z SPR-em Olkusz. Wystarczy wspomnieć, że podczas pierwszej połowy, najpierw gospodynie miały znakomitą serię, w której zdobyły dziewięć goli tracąc przy tym jednego, a następnie sytuacja diametralnie się odwróciła o 180 stopni. Tym razem to podopieczne Zdzisława Wąsa rzuciły rywalkom siedem bramek i również straciły jedną! Najważniejszy jest jednak fakt, że dwa cenne punkty zostały ostatecznie w Tczewie. Sambor zdołał dzięki temu awansować na dziewiątą lokatę. Wprawdzie do miejsca dającego udział w play-offach sporo jeszcze brakuje, ale do końca rozgrywek pozostało jeszcze sporo czasu.

Najlepsza strzelczyni: Patrycja Królikowska

Skrzydłowa ze Szczecina urządziła sobie prawdziwą "strzelaninę" w pojedynku z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Jej łupem padło aż dziesięć bramek, co jest najlepszym wynikiem w tej serii. Pogoń odniosła też "planowe" zwycięstwo, a mecz był rozstrzygnięty już po 30 minutach. Królikowska okazała się o jedno trafienie lepsza od Justyny Belter z Sambora Tczew, Moniki Kobylińskiej z Vistalu Gdynia oraz Katariny Dubajovej z Olimpii-Beskid Nowy Sącz. Wszystkie wspomniane zawodniczki wpisywały się na listę strzelców dziewięciokrotnie.

Wyniki 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:25 (9:14)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Migała i Lesik po 6, Pieniowska 5, Ważna 4; dla KPR-u - A. Mączka i Dąbrowska po 5, Grobelska i Bader po 4.

Aussie Sambor Tczew - SPR Olkusz 27:24 (15:12)
Najwięcej bramek: dla Sambora - Belter 9, Olszowa 7, Skonieczna 6; dla SPR-u - Marszałek 9, Wicik 5, Przytuła 5.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:24 (16:10)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Królikowska 10, Stasiak 6, Cebula i Głowińska po 4; dla Piotrcovii - Agova 8, Piecaba 5.

Start Elbląg - MKS Selgros Lublin 27:34 (12:14)
Najwięcej bramek: dla Startu -Grzyb 7, Sądej, Szymańska po 5, Kołodziejska 4 ; dla MKS-u - Gęga i Drabik po 6, Quintino 5, Małek 4.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 28:28 (13:15)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Dubajova 9, Kaliciecka 6, Gadzina 5; dla Energi AZS - Kalska 9, Błaszczyk 5, Kobyłecka i Matuszczyk po 4.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 29:26 (13:10) Najwięcej bramek: dla Zagłębie - Załęczna i Pałgan po 7, Obrusiewicz 5; dla Vistalu - Kobylińska 9, Niedźwiedź 5, Kozłowska 4.