Pojedynek ze zwrotami akcji - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - SPR Olkusz

W niezwykle ważnym meczu dla układu dolnej części tabeli, Aussie Sambor pokonał SPR Olkusz 27:24. W 24 minucie tczewianki prowadziły już różnicą dziewięciu trafień, ale olkuszanki się nie poddały.

Michał Gałęzewski
W pierwszym meczu obu klubów padł remis 25:25. W ostatnich tygodniach zawodniczki z Tczewa potrafiły walczyć jak równe z równym z rutynowanymi rywalkami i były faworytkami tego spotkania. W drużynie prowadzonej przez Bartłomieja Peplińskiego nie zagrała Hanna Strzałkowska, która jest kontuzjowana. Magda Krajewska i Karolina Olszowa grały natomiast z drobnymi urazami.
Co prawda w drugiej minucie po bramce Pauli Przytuły SPR prowadził 2:1, jednak początek zdecydowanie należał do gospodyń. Zdobywały seryjnie bramki i nie dawały dojść rywalkom do głosu. Po rzucie Karoliny Olszowej, w 24 minucie Aussie Sambor prowadził już 14:5 i wydawało się, że do końca spotkania nic już się nie wydarzy.

Po serii 9:1 dla Aussie Sambora, w ciągu ostatnich pięciu minut pierwszej połowy zawodniczki SPR-u Olkusz zdobyły siedem bramek tracąc jedną! Skuteczna w ataku była Przytuła, a po trafieniu najskuteczniejszej zawodniczki olkuskiej drużyny - Pauliny Marszałek, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 15:12.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Za grę ofensywną w obu zespołach odpowiadały głównie Justyna Belter oraz Paulina Marszałek. W 40 minucie po skutecznym karnym Belter, na tablicy wyników widniał rezultat 21:16.

Olkuszanki się jednak nie poddały i konsekwentnie starały się zmniejszyć straty do tczewianek. W końcu na minutę przed końcem bramkę na 25:24 rzuciła Alicja Fierka. Dwa celne rzuty w ciągu ostatnich 60 sekund oddały jednak Belter i Łukasik i dwa punkty zostały w Tczewie.

Aussie Sambor Tczew - SPR Olkusz 27:24 (15:12)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Belter 9, Olszowa 7, Skonieczna 6, Pasternak 4, Szulc 1 oraz Nowicka, Tomczyk, Krajewska.
Kary: 10 min.
Karne: 5/5.

SPR: Wąż, Hoffman - Marszałek 9, Wicik 5, Przytuła 5, Fierka 3, Basiak 2 oraz Wcześniak, Kobzar, Nowak.
Kary: 6 min.
Karne: 3/6.

Kary: Aussie Sambor - 10 min. (Skonieczna 4 min., Nowicka 4 min., Tomczyk 2 min.), SPR - 6 min. (Przytuła 2 min., Fierka 2 min., Basiak 2 min.).
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń.