Premier League: Kłopoty wicelidera i tylko remis z Aston Villą

Piętnaście miejsc dzieliło w tabeli Aston Villę i Southampton, mimo to gospodarze zdołali wyrwać w starciu z wiceliderem jeden punkt. Dość długo nawet prowadzili.

Szymon Mierzyński
Święci jechali na Villa Park jako zdecydowany faworyt i przez większą część rywalizacji mieli inicjatywę. W 29. minucie stracili jednak gola po koszmarnym błędzie Frasera Forstera. Były bramkarz Celtiku Glasgow, chcąc uprzedzić przed polem karnym Gabriela Agbonlahora, zaliczył pusty przebieg i napastnik gospodarzy tylko dopełnił formalności.Do przerwy ekipa Paula Lamberta miała w garści sensacyjne prowadzenie 1:0, mimo że grała momentami ultra defensywnie. Niewiele zmieniło się po zmianie stron. Aston Villa skupiła się na przeszkadzaniu rywalowi, a ten momentami wytracał impet. Zdołał jednak wyrównać po akcji bocznych obrońców. W 81. minucie z boku pola karnego płasko dośrodkował Ryan Bertrand, a świetny strzał przy słupku oddał Nathaniel Clyne. Brad Guzan nie mógł tego obronić.
Podział punktów oznacza, że Święci zachowali 2. miejsce w tabeli, lecz do liderującej Chelsea tracą już sześć oczek. The Villans z kolei awansowali na 16. pozycję, a nad strefą spadkową mają dwa punkty przewagi.

Aston Villa - Southampton 1:1 (1:0)
1:0 - Gabriel Agbonlahor 29'
1:1 - Nathaniel Clyne 81'

Aston Villa: Brad Guzan - Alan Hutton, Jores Okore, Ciaran Clark, Aly Cissokho, Tom Cleverley, Ashley Westwood, Carlos Sanchez (74' Darren Bent), Charles N'Zogbia (63' Kieran Richardson), Gabriel Agbonlahor, Andreas Weimann.

Southampton: Fraser Forster - Nathaniel Clyne, Jose Fonte, Toby Alderweireld, Ryan Bertrand, Dusan Tadić, Victor Wanyama, Morgan Schneiderlin, Shane Long (89' Jack Cork), Graziano Pelle, Sadio Mane (79' Emmanuel Mayuka).

Żółte kartki: Jores Okore (Aston Villa) oraz Victor Wanyama, Nathaniel Clyne (Southampton).

Sędzia: Phil Dowd.

Widzów: 25 311.