Premier League: Chelsea rozstrzygnęła mecz w 30 minut, Man City także zwycięski

Chelsea i Manchester City były faworytami swoich spotkań i nie zawiodły. Łatwiej zwyciężyli jednak The Blues. Ekipa Manuela Pellegriniego musiała natomiast odrabiać straty.

Szymon Mierzyński

Londyńczycy szukali w sobotę dziesiątego triumfu w sezonie i zanotowali sukces nadspodziewanie łatwo. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu Oscara z lewego skrzydła Diego Costa uciekł środkowym obrońcom, świetnie opanował piłkę i uderzył do siatki obok bezradnie interweniującego Bena Fostera. Niespełna kwadrans później Eden Hazard przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zwiódł jednego z defensorów i trafił na 2:0 strzałem w krótki róg. Tym razem golkiper WBA popełnił błąd, bo powinien obronić.

Mecz "zabiła" do końca sytuacja z 29. minuty. Claudio Yacob popełnił wtedy bezpardonowy faul na Coscie i sędzia Lee Mason wyrzucił go z boiska. Od tego momentu było wiadomo, że The Baggies mogą tylko prosić o najniższy wymiar kary. Kolejnych goli już jednak nie stracili, bo choć ekipa Jose Mourinho nieustannie atakowała, to nie forsowała tempa, a w sytuacjach, które stworzyła brakowało jej skuteczności. Ostatecznie wygrała zatem 2:0 i z dorobkiem 32 pkt. umocniła się na 1. miejscu w tabeli.
Więcej problemów z zainkasowaniem kompletu oczek miał Manchester City, bo na Etihad Stadium jako pierwsi do siatki trafili goście. W 9. minucie Nathan Dyer dograł z boku pola karnego do Wilfrieda Bony'ego, a ten uderzył na tyle precyzyjnie, że Joe Hart skapitulował. Sensacyjnie było jednak tylko przez dziesięć minut. Po dośrodkowaniu Jesusa Navasa wyrównał bowiem Stevan Jovetić. Decydujący gol padł z kolei w 62. minucie, gdy Yaya Toure skutecznie sfinalizował podanie Fernandinho.

W pozostałych spotkaniach komplet oczek zainkasowały Everton, Newcastle United oraz Burnley FC. Ekipa z Turf Moor sprawiła sporą niespodziankę, gdyż triumfowała na stadionie znacznie wyżej notowanego Stoke City.

Gole nie padły tylko w Leicester, gdzie beniaminek zremisował bezbramkowo z Sunderlandem. 90-minutowy występ w barwach Lisów zaliczył Marcin Wasilewski.

Chelsea Londyn - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)
1:0 - Diego Costa 11'
2:0 - Eden Hazard 25'

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Willian (86' Ramires), Oscar (79' Loic Remy), Eden Hazard, Diego Costa (84' Didier Drogba).

West Bromwich Albion: Ben Foster - Andre Wisdom, Craig Dawson, Joleon Lescott, Chris Baird (67' Cristian Gamboa), Claudio Yacob, Craig Gardner, Graham Dorrans (84' James Morrison), Stephane Sessegnon, Chris Brunt, Saido Berahino (78' Victor Anichebe).

Żółta kartka: Willian (Chelsea).

Czerwona kartka: Claudio Yacob /29' za faul/ (WBA).

Sędzia: Lee Mason.