Niecodzienna zmiana w Bolonii. Faworyt nie zawiódł

Kolejny kroczek klubu Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego w kierunku europejskich pucharów. Bologna FC zwyciężyła 2:0 z Hellasem Werona, w którym zagrali Paweł Dawidowicz i Karol Świderski. Już w 11. minucie doszło do zmiany sędziego.

Mecz Serie A: Bologna FC - Hellas Werona PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie A: Bologna FC - Hellas Werona
Bologna FC, która złapała drugi oddech, była faworytem w meczu na własnym stadionie z kandydatem do spadku Hellasem Werona. Podopieczni Thiagy Motta powinni punktować w takich spotkaniach, żeby z tygodnia na tydzień przybliżać się do wymarzonego awansu do europejskich pucharów.

Już w 11. minucie doszło do niecodziennego zdarzenia. Z boiska zszedł kontuzjowany Rosario Abisso, który nie nadążał za grą. Jego zastępcą w roli sędziego był Giacomo Camplone i to jemu przypadło podejmowanie decyzji w dalszej fazie meczu.

Rezerwowy sędzia wskazał na środek boiska w 27. minucie. Bologna zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem Giovanniego Fabbiana. Gospodarze wykorzystali niepewne zachowanie na przedpolu Lorenzo Montipo, a Riccardo Orsolini ponownie wstrzelił piłkę pod bramkę Hellasu. Tam najbardziej przytomnie zachował się właśnie Giovanni Fabbian.

W następnym fragmencie meczu oba zespoły stwarzały sytuacje podbramkowe. W piłkarskim przeciąganiu liny Hellasowi zabrakło skuteczności, a Bologna podwyższyła wynik na 2:0 uderzeniem z bliska Remo Freulera po miękkiej wrzutce Giovanniego Fabbiana.

Po 90 minut w tym meczu zagrali Łukasz Skorupski i Paweł Dawidowicz. Choć bramkarz Bologni nie uniknął momentów zawahania, to zachował czyste konto po raz dziewiąty w 23. występie w sezonie. Karol Świderski był na boisku do 58. minuty, w której to jego zmiennikiem został Stefan Mitrović. Kacpra Urbańskiego nie było tym razem w kadrze Rossoblu.

Bologna FC - Hellas Werona 2:0 (1:0)
1:0 - Giovanni Fabbian 27'
2:0 - Remo Freuler 65'

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch (75' Charalampos Lykogiannis), Sam Beukema, Jhon Lucumi, Viktor Kristiansen - Remo Freuler (82' Oussama El Azzouzi), Giovanni Fabbian (82' Michel Aebischer) - Riccardo Orsolini (75' Lorenzo De Silvestri), Lewis Ferguson, Dan Ndoye (82' Jesper Karlsson) - Joshua Zirkzee

Hellas: Lorenzo Montipo - Fabien Centonze (58' Jackson Tchatchoua), Giangiacomo Magnani, Paweł Dawidowicz, Juan Cabal - Ondrej Duda (82' Daniel Silva), Suat Serdar - Tomas Suslov, Michael Folorunsho (87' Darko Lazović), Karol Świderski (58' Stefan Mitrović) - Tijjani Noslin (82' Thomas Henry)

Żółte kartki: Freuler, Ferguson (Bologna) oraz Duda, Cabal (Hellas)

Sędzia: Rosario Abisso