Kilka razy obejrzysz powtórkę. Kolega Polaka popisał się pięknym golem [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: strzał Alexisa Saelemaekersa
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: strzał Alexisa Saelemaekersa

Bologna zremisowała w niedzielę na własnym terenie z Udinese (1:1). Rewelacja obecnego sezonu Serie A wywalczyła punkt dzięki fantastycznej bramce Alexisa Saelemaekersa, który trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Jeszcze na początku sezonu 2023/2024 mało kto wymieniał Bolognę jako jednego z kandydatów do zajęcia pozycji w TOP 5 tabeli Serie A, która gwarantuje grę w Lidze Mistrzów. Zespół pod wodzą szkoleniowca Thiago Motty radzi sobie po prostu świetnie i dzieli ją tylko krok od osiągnięcia celu.

Niedziela była dniem kolejnego sprawdzianu. Na Stadio Renato Dall'Ara przyjechało Udinese - drużyna walczą o utrzymanie. Gospodarze stawiani w roli faworyta mieli jednak poważne problemy. Do przerwy przegrywali bowiem po bramce Martina Payero.

Już w drugiej połowie przez dwie żółte kartki z boiska wyleciał Sam Beukema. Wydawało się, że o chociażby punkt będzie bardzo trudno.

Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Alexis Saelemaekers, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego przelobował bramkarza rywali. - Ależ to jest trafienie! Być może najładniejsza bramka tej kolejki! - słyszeliśmy na antenie Eleven Sports.

Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie zremisowała 1:1 z Udinese. Inny z Polaków występujący w drużynie Thiago Motty - Kacper Urbański - spędził mecz na ławce rezerwowych.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty