Oficjalnie: UEFA podjęła decyzję ws. przerwanego meczu

Mecz Belgia - Szwecja w ramach eliminacji do Euro 2024 został przerwany po ataku muzułmańskiego terrorysty. UEFA postanowiła, że spotkanie nie zostanie dokończone.

Rafał Smoliński
Romelu Lukaku Getty Images / Edwin van Zandvoort/Soccrates / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
W poniedziałek odbywał się w Brukseli mecz eliminacji do Euro 2024 Belgia - Szwecja, lecz nie został on dokończony. Piłkarze nie wyszli na drugą połowę, gdy dotarła do nich tragiczna informacja.

Na ulicach Brukseli, w pobliżu Stadionu Króla Baudouina I, 45-letni Tunezyjczyk zabił dwóch szwedzkich kibiców oraz ranił inną osobę. Napastnik został zastrzelony przez policję (więcej tutaj).

W czwartek UEFA postanowiła, że spotkanie nie zostanie dokończone. Za końcowy uznano wynik na boisku (1:1) i każdy zespół otrzymał po jednym punkcie do tabeli grupy F.

Sytuacja w grupie F i tak jest już jasna. Awans na Euro 2024 zapewniły sobie zespoły Belgii i Austrii. To właśnie z tego względu pojawiły się głosy, że wznawianie tego spotkania nie ma większego sensu. Piłkarze obawiali się zresztą o swoje bezpieczeństwo.

Tabela grupy F została więc zaktualizowana. Belgia ma w dorobku 17 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza ekipę Austrii. Szwecja zgromadziła po sześciu meczach 7 punktów i zajmuje trzecią pozycję.