Mecz Belgia - Szwecja odwołany. Piłkarze nie wyszli na drugą połowę

Mecz Belgia - Szwecja w eliminacjach Euro 2024 został przerwany. Szwedzi nie chcieli grać, ponieważ zastrzelono dwóch kibiców z tego kraju i piłkarze nie wyszli na drugą połowę. Jeszcze nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle spotkanie będzie dokończone.

Tomasz Galiński
Romelu Lukaku wykorzystuje rzut karny w meczu Belgia - Szwecja PAP/EPA / Olivier Matthys / Na zdjęciu: Romelu Lukaku wykorzystuje rzut karny w meczu Belgia - Szwecja
Przed meczem w centrum Brukseli zastrzelono dwóch szwedzkich kibiców (-----> więcej TUTAJ).

Mimo to spotkanie Belgia - Szwecja rozpoczęło się zgodnie z planem. Na trybunach panowała dobra atmosfera, a na boisku obejrzeliśmy kilka ciekawych akcji.

Po jednym z kontrataków Viktor Gyokeres przeprowadził kapitalny rajd przez pół boiska, w polu karnym ograł jak juniora doświadczonego Jana Vertonghena i uderzył nie do obrony.

Wyrównanie nadeszło po nieco ponad kwadransie. Faulowany w polu karnym był Johan Bakayoko, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Romelu Lukaku.

Jednak na drugą połowę zawodnicy już nie wyszli. Jak informował portal HLN, chwilę przed godz. 22 goście zdecydowali, że nie będą kontynuować gry w związku z wydarzeniami sprzed spotkania. Belgowie się zgodzili, wobec czego mecz został przerwany.

Na stadionie zasiadło ponad 30 tys. kibiców. Spiker w pewnym momencie poinformował ich, żeby nie opuszczali swoich miejsc.

- Mecz został wstrzymany, nie wiadomo, co teraz stanie się z ludźmi na stadionie. Na razie zaleca się pozostanie na trybunach. Wewnątrz jest bezpieczniej niż na zewnątrz stadionu. Obawiam się, że obecni ludzie będą musieli tu pozostać przez jakiś czas - poinformował były belgijski piłkarz Gilles De Bilde, cytowany przez HLN.

O godz. 22.13 Belgowie poinformowali, że mecz został odwołany. Jeszcze nie wiadomo, czy zostanie dokończony. A jeśli tak, to kiedy.

Kilkanaście minut później głos zabrała UEFA. "W związku z podejrzeniem ataku terrorystycznego, który miał miejsce dziś wieczorem w Brukseli, po konsultacjach z obiema drużynami i lokalną policją zdecydowano, że mecz eliminacyjny UEFA EURO 2024 pomiędzy Belgią a Szwecją zostanie odwołany. Dalsza komunikacja zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie" - poinformowano w komunikacie.

Belgia - Szwecja 1:1 (1:1) - mecz przerwany 1:0 Viktor Gyokeres 15' 1:1 Romelu Lukaku (k.) 31'