Zabójczy kwadrans Wisły Kraków w Katowicach

Wisła Kraków nie zwalnia. Piłkarze Białej Gwiazdy wygrali po raz czwarty z rzędu. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy pokonał w Katowicach GKS 3:1, bramki zdobywając w przeciągu piętnastu minut.

Michał Piegza
Luis Fernandez WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Luis Fernandez
Wisła Kraków po trzech wygranych z rzędu w Katowicach marzyła o przedłużeniu serii. Dla GKS-u, który ostatnio przegrał w Sosnowcu, potyczka z Białą Gwiazdą mogła być jedną z ostatnich szans na włączenie się do gry o pierwszą szóstkę.

W 1. połowie niewiele się działo. Drużyny nie były sobie w stanie stworzyć zbyt wielu szans. W 16. minucie uderzał Daniel Dudziński, w bramkę jednak nie trafił. Z kolei w 29. minucie w ostatnim momencie w polu karnym został zablokowany Marko Roginić.

Krakowianie starali się zagrażać gospodarzom po rzutach rożnych, ale brakowało gościom dokładności. Chwilę przed przerwą kolejną okazję dla GieKSy zmarnował Roginić.

Po zmianie stron Wiśle wystarczyło dziewięć minut, aby zapewnić sobie spokój. W 49. minucie dośrodkował Luis Fernandez, Angel Rodado starał się jeszcze skierować piłkę do bramki. Nie dotknął jej, ale piłka i tak znalazła się w bramce zaskoczonego Dawida Kudły.

Pięć minut później Hiszpan podwyższył wynik, wykorzystując rzut karny. Przewinił Daniel Tanżyna, które sfaulował późniejszego egzekutora "jedenastki". To nie był koniec. W 64. minucie przełamał się Rodado, który wykończył precyzyjne dośrodkowanie.

Katowiczanie do gry wrócili pięć minut później. Rezerwowy Jakub Arak uprzedził obrońców i ładnym strzałem zdobył gola. Gospodarze poczuli, że w potyczce jeszcze nie wszystko stracone.

GieKSa szukała kontaktowego gola. Kilka razy pod bramką Mikołaja Biegańskiego zrobiło się niebezpiecznie, ale gospodarzy nie było stać na dogonienie Wisły, która znalazła się w strefie barażowej.

GKS Katowice - Wisła Kraków 1:3 (0:0)
0:1 - Luis Fernandez 49'
0:2 - Luis Fernandez (k.) 54'
0:3 - Angel Rodado 64'
1:3 - Jakub Arak 69'

GKS Katowice: Dawid Kudła - Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Daniel Tanżyna (58' Sebastian Bergier), Marcin Wasielewski - Bartosz Jaroszek, Oskar Repka (65' Marcin Urynowicz) - Mateusz Marzec (58' Adrian Błąd),  Daniel Dudziński (58' Dawid Brzozowski), Rafał Figiel - Marko Roginić (65' Jakub Arak).

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Boris Moltenis, Igor Łasicki, David Junca - Tachi (82' Kacper Duda), Alex Mula - James Igbekeme (74' Vullnet Basha), Luis Fernandez (89' Michał Żyro), Miky Villar (74' Konrad Gruszkowski) - Angel Rodado (74' Sergio Benito).

Żółte kartki: Jędrych (GKS) oraz Basha (Wisła).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Wisła Kraków awansuje do PKO Ekstraklasy?