Twarde lądowanie ćwierćfinalisty Fortuna Pucharu Polski

Kolejka eWinnner II ligi poprzedzająca przerwę mundialową rozpoczęła się w Krakowie. Garbarnia pokonała 3:0 KKS 1925 Kalisz trzy dni po awansie zespołu z Wielkopolski do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

piłkarz KKS 1925 Kalisz Adrian Łuszkiewicz (P) i Daniel Pacheco (L) z Górnika Zabrze PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: piłkarz KKS 1925 Kalisz Adrian Łuszkiewicz (P) i Daniel Pacheco (L) z Górnika Zabrze
We wtorek KKS sprawił niespodziankę w meczu z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zremisowali 3:3 z ekstraklasowiczem w 120 minutach, po czym lepiej od niego strzelali rzuty karne. Już w piątek kaliszanie zakończyli rundę jesienną i Garbarnia zepsuła im świetne samopoczucie.

Garbarnia wygrała 3:0, choć przed meczem z kandydatem do awansu była na ostatnim miejscu w tabeli. Nie minął kwadrans i pierwsze uderzenie do bramki gości oddał Adam Żak. Garbarnia wykorzystała nieobecność w składzie przeciwnika kontuzjowanego Piotra Giela i odpoczywającego w pierwszej połowie Nestora Gordillo. Potrafiła odpierać jego ataki.

Drużyna z Krakowa po przerwie podwyższała prowadzenie. Patryk Mularczyk zakończył strzałem na 2:0 szybki atak przeprowadzony na lewej stronie boiska. w 85. minucie Patryk Walczak ustalił wynik na 3:0 po zaatakowaniu piłki wrzuconej z rzutu wolnego.

Garbarnia wygrała na otwarcie kolejki i od wyników meczów Pogoni Siedlce, Hutnika Kraków oraz Śląska II Wrocław zależy, czy spędzi przerwę mundialową w strefie spadkowej. KKS może stracić miejsce premiowane bezpośrednim awansem na rzecz Polonii Warszawa.

Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0)
1:0 - Adam Żak 14'
2:0 - Patryk Mularczyk 56'
3:0 - Patryk Warczak 85'

Garbarnia: Mateusz Bartusik - Patryk Warczak, Mateusz Bartków, Donatas Nakrosius, Grzegorz Marszalik - Mateusz Nowak (65' Konrad Handzlik), Mateusz Kardas (89' Jakub Banach) - Wojciech Słomka, Patryk Mularczyk (88' Dorian Gądek), Jakub Karbownik (78' Thomas Pranica) - Adam Żak

KKS: Maciej Krakowiak - Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia - Jakub Głaz (63' Nikodem Zawistowski), Bartłomiej Putno (67' Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Wysokiński, Bartosz Gęsior, Kamil Koczy (63' Kasjan Lipkowski), Karol Smajdor (63' Piotr Zmorzyński) - Jakub Wilczyński (46' Nestor Gordillo)

Żółte kartki: Putno, Głaz, Smajdor, Lipkowski (KKS)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?