Lista Top 10 meczów sezonu w kobiecym tenisie według portalu SportoweFakty.pl

Redakcja
Redakcja
Agnieszka Radwańska pokonała Swietłanę Kuzniecową po raz pierwszy od 2008 roku

9. Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 6:3, 4:6, 7:6(6) (II runda w Madrycie)

W ćwierćfinale Australian Open Agnieszka Radwańska po kapitalnym meczu pokonała Wiktorię Azarenką. Połowa tego pojedynku była jednak teatrem jednej aktorki, czyli krakowianki. Dlatego też wybraliśmy mecz Polki ze Swietłaną Kuzniecową, który był niezwykle dramatyczny, a do tego stał na bardzo wysokim poziomie. Spotkanie to było kalejdoskopem emocji, a kulminacja nastąpiła w tie breaku III seta.

W drugim gemie I seta Radwańska wykorzystała piątego break pointa za pomocą stop woleja forhendowego. W czwartym gemie krakowianka dołożyła drugie przełamanie, będąc górą w grze na małe pola. Kuzniecowa odrobiła część strat ostrym forhendem wymuszającym błąd. Polka wynik seta na 6:3 ustaliła wygrywającym serwisem.

W II partii Kuzniecowa dwa razy odrobiła stratę przełamania, a gem serwisowy na sucho z dwoma asami dał jej prowadzenie 4:3. Przełamanie na 5:3 uzyskała nadzwyczajnym minięciem bekhendowym po linii. Radwańska natychmiast odebrała rywalce podanie, ale w 10. gemie Kuzniecowa wykorzystała drugiego setbola głębokim returnem wymuszającym błąd.
W III secie Kuzniecowa prowadziła 4:1, ale Radwańska odrobiła stratę przełamania wspaniałym returnem bekhendowym po linii. W dziewiątym gemie Rosjanka oddała podanie podwójnym błędem, ale na 5:5 wyrównała returnem forhendowym. W tie breaku Polka obroniła trzy meczbole przy 3-6: pierwszego znakomitym serwisem, a przy dwóch kolejnych ciśnienia nie wytrzymała Kuzniecowa i popełniła niewymuszone błędy. Świetny bekhend po linii przyniósł krakowiance piłkę meczową. Spotkanie dobiegło końca, gdy Rosjanka wpakowała forhend w siatkę.

- Pomyślałam sobie, że cały czas pozostaję w grze, dopóki nie podamy sobie rąk przy siatce. Oczywiście przegrywać 3-6 w tie breaku to nigdy nie jest korzystna sytuacja, szczególnie, że [Kuzniecowa] dwa razy serwowała. Ale w tenisie wszystko się może wydarzyć, mecz zawsze można odwrócić. Walczyłam do samego końca, co jest najważniejsze - powiedziała Radwańska. - Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać ten naprawdę świetny mecz. Wiedziałam, że czeka mnie bardzo trudne zadanie. Ona gra bardzo dobrze na kortach ziemnych. To dla mnie wielkie zwycięstwo. Smak tego zwycięstwa był dla krakowianki wyjątkowy, bo pokonała Rosjankę po raz pierwszy od sześciu lat.

W trwającym dwie godziny i 35 minut spotkaniu Kuzniecowa miała 51 kończących uderzeń i 43 niewymuszone błędy. Na koncie Radwańskiej zanotowano 28 piłek wygranych bezpośrednio i 29 błędów własnych.