Iga Świątek poznała rywalkę. Sprawiła już drugą niespodziankę

Sara Sorribes zmierzy się z Igą Świątek w czwartej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie. Hiszpanka niespodziewanie wyeliminowała Ukrainkę Elinę Switolinę, a teraz ponownie zaskoczyła i ograła Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 7:6(0), 6:3.

Jakub Fordon
Iga Świątek Getty Images / Manuel Queimadelos/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Iga Świątek

Zarówno spotkanie Igi Świątek z Rumunką Soraną Cirsteą, jak i Hiszpanki Sary Sorribes z Białorusinką Wiktorią Azarenką rozpoczęło się po godzinie 11:00. Tyle tylko, że mecz naszej tenisistki dobiegł końca, gdy w drugim wspomnianym starciu rozegrano dopiero 11 gem.

Mimo że spotkanie Sorribes z Azarenką zakończyło się w dwóch setach, to potrwało blisko trzy godziny. Hiszpanka sprawiła kolejną niespodziankę i po tym, jak wyeliminowała Ukrainkę Elinę Switolinę, ograła również Białorusinkę 7:6(0), 6:3.

Początek meczu należał do Sorribes, która przełamała na dzień dobry. Jednak po tym, jak trzy gemy z rzędu wygrała rywalka, to właśnie Azarenka wyszła na 3:2. Hiszpanka była o krok od zwycięstwa, gdy prowadziła 5:4 i serwowała na triumf w secie. Nie wykorzystała jednak okazji do jego zakończenia, a Białorusinka odrobiła stratę za sprawą trzeciego break pointa.

Ostatecznie do samego końca nie doszło już do przełamań. Przez to o końcowym rezultacie premierowej odsłony zadecydował tie-break, który był jednostronny. Otóż Azarenka nie zdobyła w nim ani jednego punktu.

Piąty gem II partii był pierwszym, w którym doszło do utrzymania podania. Osiągnęła to Sorribes, która jako jedyna zanotowała przełamanie w secie. Od stanu 3:3 Hiszpanka najpierw obroniła break point, a chwilę później sama wykorzystała trzeci. Przy swoim serwisie nie straciła żadnego punktu i tym samym odprawiła kolejną rozstawioną tenisistkę.

Tym samym to Sorribes będzie trzecią rywalką Świątek w turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie. Do spotkania obu tenisistek dojdzie w poniedziałek, 29 kwietnia.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,679 mln euro
sobota, 27 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Sara Sorribes (Hiszpania) - Wiktoria Azarenka (23) 7:6(0), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)