Marsz Albicelestes do 1/4 finału. Na czele Diego Schwartzman

Argentyńscy kibice mieli w czwartek wielkie powody do radości. Do 1/4 finału turnieju ATP 250 w Buenos Aires awansowało trzech tenisistów gospodarzy - broniący tytułu Diego Schwartzman, zeszłoroczny finalista Francisco Cerundolo i Federico Delbonis.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman PAP/EPA / Juan Ignacio Roncoroni / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Diego Schwartzman w zeszłym sezonie wygrał turniej ATP w Buenos Aires. W tegorocznej edycji także jest jednym z faworytów i zanotował udany początek. W meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Argentyńczyk pokonał 7:6(2), 7:6(4) Jaume Munara.

Dla Schwartzmana był to wymagający pojedynek. Munar nie bał się wchodzić w długie wymiany z wyżej notowanym rywalem i bardzo często wychodził z nich zwycięsko. Szalę na swoją korzyść w obu setach Argentyńczyk przechylał w tie breakach, w których skuteczniej serwował i grał rzetelniej od Hiszpana.

Rozstawiony z numerem drugim Schwartzman w ćwierćfinale zmierzy się z Francisco Cerundolo, którego pokonał w ubiegłorocznym finale w Buenos Aires. Argentyńczyk, kwalifikant, w czwartek wygrał 6:3, 3:6, 6:2 z Miomirem Kecmanoviciem i do 1/4 finału imprezy głównego cyklu awansował pierwszy raz od poprzedniej edycji Argentina Open.

Powody do radości miejscowym kibicom w czwartek sprawił również Federico Delbonis. Rozstawiony z numerem szóstym Argentyńczyk, który w I rundzie wyeliminował Juana Martina del Potro, w dwóch setach okazał się lepszy od Pablo Andujara.

Kolejnym rywalem Delbonisa będzie Fabio Fognini. Włoch, turniejowa "czwórka", ograł 6:4, 7:6(5) Pedro Martineza. Dla 34-latka z San Remo to dopiero drugi wygrany mecz w obecnym sezonie.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 602,2 tys. dolarów
czwartek, 10 lutego

II runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 2) - Jaume Munar (Hiszpania) 7:6(2), 7:6(4)
Fabio Fognini (Włochy, 4) - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:4, 7:6(5)
Federico Delbonis (Argentyna, 6) - Pablo Andujar (Hiszpania, PR) 6:4, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna, Q) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 3:6, 6:2

Stefanos Tsitsipas i Andriej Rublow wygrali gładko. Życiowy sukces młodego Czecha