Stefanos Tsitsipas i Andriej Rublow wygrali gładko. Życiowy sukces młodego Czecha

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas i broniący tytułu Andriej Rublow gładko wygrali mecze w II rundy turnieju ATP 500 w Rotterdamie. 20-letni Jiri Lehecka pierwszy raz w karierze awansował do ćwierćfinału imprezy głównego cyklu.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / SANDER KONING / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Po trudnym pierwszym meczu w turnieju ATP w Rotterdamie kolejny występ Stefanosa Tsitsipasa był o niebo lepszy. W czwartkowym spotkaniu II rundy Grek zagrał odważnie, skutecznie serwował oraz uderzał z linii końcowej i w efekcie w 71 minut pokonał 6:4, 6:1 Ilję Iwaszkę.

- Dobrze uderzałem pierwszą piłkę w wymianach. Byłem agresywny i utrzymywałem się blisko linii końcowej, tym samym wywierałem na nim dużą presję - mówił, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który zapisał na swoim koncie dziewięć asów, trzy przełamania i 20 zagrań kończących.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Grek zmierzy się z Alexem de Minaurem, z którym ma bilans 6-0. - On bardzo dobrze się porusza, gra z dużą intensywnością, więc to będzie duże wyzwanie - ocenił Grek.

Andriej Rublow wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu. W czwartek Rosjanin zaserwował osiem asów, wykorzystał trzy z 13 break pointów, posłał 17 uderzeń wygrywających i ograł 6:3, 6:3 Soona Woo Kwona.

- Pierwszy set stał na wysokim poziomie, mieliśmy dużo długich i intensywnych wymian. Moje serce biło szybko. Cieszę się, że wygrałem w dwóch partiach, bo grając z nim, szybko zdajesz sobie sprawę, że czeka cię trudny mecz i będziesz musiał wiele biegać - skomentował oznaczony numerem drugim Rublow.

Niemiłą niespodziankę miejscowym kibicom sprawił kwalifikant Jiri Lehecka, który wygrał z najlepszym holenderskim tenisistą, Botikiem van de Zandschulpem. Dla 20-letniego Czecha to pierwszy w karierze awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Tour. Jego kolejnym rywalem będzie pogromca Huberta Hurkacza, Lorenzo Musetti.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)