Byli o krok od porażki, ale się podnieśli. Polacy powalczą o tytuł

Łatwo nie było, ale Szymon Walków i Jan Zieliński wystąpią w finale turnieju ATP 250 na kortach ziemnych w Gstaad. To największy sukces w karierze polskich deblistów.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Piątkowymi przeciwnikami Biało-Czerwonych byli nagrodzeni przez organizatorów dziką kartą Jakub Paul i Leandro Riedi. Szwajcarzy nie byli faworytami meczu z polską parą, ale postawili trudne warunki. Byli o krok od wygranej, lecz ostatecznie przegrali po super tie breaku.

Szymon Walków i Jan Zieliński szybko znaleźli się pod presją. W pierwszym secie decydująca okazała się strata serwisu w siódmym gemie. Choć nasi tenisiści mieli potem cztery okazje na powrót do gry, to Szwajcarzy zachowali spokój i zamknęli partię otwarcia wynikiem 6:4.

Drugą odsłonę Walków i Zieliński rozpoczęli od utraty podania i znów musieli gonić wynik. Udało się przełamać serwis rywali w ósmym gemie, dzięki czemu był remis po 4. W tie breaku Polacy zagrali już znakomicie. Postarali się o dwa mini przełamania i tym samym zakończyli seta.

Przy stanie 1-1 rozstrzygający okazał się super tie break. Rozgrywka ta była już popisem Polaków. Po pierwszej zmianie stron Biało-Czerwoni zdobyli sześć punktów z rzędu i zwyciężyli ostatecznie w całym meczu 4:6, 7:6(3), 10-2.

Tym samym Walków i Zieliński awansowali do premierowego w karierze finału zawodów głównego cyklu. O tytuł powalczą w niedzielę, a ich przeciwnikami będą Francuzi Benoit Paire i Arthur Rinderknech lub Szwajcarzy Marc-Andrea Huesler i Dominic Stephan Stricker.

Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 419,4 tys. euro
piątek, 23 lipca

półfinał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Jan Zieliński (Polska) - Jakub Paul (Szwajcaria, WC) / Leandro Riedi (Szwajcaria, WC) 4:6, 7:6(3), 10-2