ATP Los Cabos: pierwszy półfinał 19-letniego talentu. John Isner zbombardował rywala

W czwartek wyłoniono półfinalistów zawodów ATP 250 na kortach twardych w meksykańskim Los Cabos. Życiowy sukces osiągnął 19-letni reprezentant USA.

Rafał Smoliński
Brandon Nakashima PAP/EPA / Jorge Reyes / Na zdjęciu: Brandon Nakashima
Notowany na 134. miejscu w rankingu ATP Brandon Nakashima kontynuuje marsz w górę światowej klasyfikacji. W zeszłym roku Amerykanin dotarł do ćwierćfinału w Delray Beach. W tym tygodniu poprawił już ten wynik, bowiem osiągnął półfinał turnieju ATP 250 w Los Cabos.

Nakashima wywalczył awans po trzysetowym zwycięstwie nad Australijczykiem Jordanem Thompsonem. Nocny bój trwał aż dwie godziny i 46 minut. Młody reprezentant USA obronił w 10. gemie trzeciej partii trzy kolejne piłki meczowe. Ostatecznie okazał się lepszy po tie breaku, zwyciężając 6:3, 4:6, 7:6(4).

W piątek czeka Nakashimę kolejne wyzwanie. Na jego drodze stanie John Isner. Rozstawiony z drugim numerem Amerykanin nie dał żadnych szans Australijczykowi Aleksowi Boltowi. Posłał aż 21 asów i w ciągu 66 minut postarał się o dwa przełamania. Dzięki temu wygrał ostatecznie 6:3, 6:4 i po raz 55. zagra w półfinale zawodów głównego cyklu.

Moc pokazał w czwartek najwyżej rozstawiony Cameron Norrie. Brytyjczyk pięciokrotnie przełamał serwis Ernesto Escobedo i rozgromił Amerykanina 6:1, 6:1. W piątek jego przeciwnikiem w półfinale będzie kolejny reprezentant USA, Taylor Fritz. Rozstawiony z "czwórką" 23-latek ani razu nie stracił podania w pojedynku ze swoim rodakiem Steve'em Johnsonem (6:4, 6:4).