Tenis. ATP Kolonia: Hubert Hurkacz odprawił Mischę Zvereva. Polak w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz pokonał Niemca Mischę Zvereva w dwóch setach. Polak zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP Tour 250 w Kolonii.

Łukasz Iwanek
Hubert Hurkacz PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz (ATP 31) turniej w Hamburgu rozpoczął od zwycięstwa nad Markiem Polmansem. W środę jego przeciwnikiem był Mischa Zverev (ATP 268), z którym zmierzył się po raz pierwszy. 33-letni Niemiec w poprzedniej rundzie odprawił Johna Millmana i wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu od lipca ubiegłego roku.

Do ćwierćfinału awansował Hurkacz, który pokonał Zvereva 6:4, 6:3. Kolejnym rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Roberto Bautista lub Francuz Gilles Simon.

Hurkacz na początku miał problemy z serwisem. W pierwszym gemie od 0-40 zdobył pięć punktów, a w piątym odparł dwa break pointy. Polak atakował z głębi kortu, zmieniał kierunki, ale brakowało mu regularności i popełniał błędy. Zverev korzystał ze swoich umiejętności gry przy siatce i skracał wymiany. Hurkacz dopiął swego w 10. gemie, w którym zaliczył jedyne przełamanie. Seta zakończył efektownym returnem.

W II partii Hurkacz mógł objąć prowadzenie 2:0, ale Zverev obronił dwa break pointy. Przełamanie Polak wywalczył na 3:1 głębokim bekhendem wymuszającym błąd. Grał solidniej niż w pierwszej fazie meczu, w jego atakach było więcej zdecydowania i skuteczności.

Nie potrafił utrzymać tego poziomu przez cały mecz, ale przytrafiło mu się tylko drobne zawahanie. W piątym gemie oddał podanie pakując bekhend w siatkę. Po chwili zdobył przełamanie kapitalnym skrótem. Przewagi już nie oddał, choć zakończenie spotkania nie przyszło mu łatwo. W dziewiątym gemie odparł dwa break pointy, by zmarnować pierwszą piłkę meczową psując forhend. Przy drugim meczbolu Zverev popełnił bekhendowy błąd.

W ciągu 85 minut Hurkacz zdobył 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił siedem z ośmiu break pointów, a sam wykorzystał trzy z pięciu szans na przełamanie. Zverev popełnił pięć podwójnych błędów.

Hurkacz osiągnął drugi ćwierćfinał w 2020 roku. W styczniu w Auckland awansował do półfinału, w którym przegrał z Francuzem Benoitem Paire.

The bett1HULKS Indoors, Kolonia (Niemcy)