Tenis. Challenger Alicante: Jan Zieliński odpadł w I rundzie debla. Przegrali także Karol Drzewiecki i Szymon Walków

Jan Zieliński i Amerykanin Hunter Reese oraz Karol Drzewiecki i Szymon Walków na I rundzie zakończyli występ w turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 44,8 tys. euro na kortach ziemnych w hiszpańskim Alicante.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Jan Zieliński
We wtorek do rywalizacji na kortach akademii Juana Carlos Ferrero przystąpili Jan Zieliński i Hunter Reese. Polsko-amerykańska para zaczęła od wygrania pierwszego seta 6:0, ale w drugim odpowiedzieli Sriram Balaji i Luca Margaroli.

O zwycięstwie decydował więc mistrzowski tie break. W rozgrywce tej Zieliński i Reese nie wykorzystali piłki meczowej przy stanie 9-8. Potem swoje szanse mieli rozstawieni z trzecim numerem Hindus i Szwajcar. Oni też wygrali ostatecznie 0:6, 6:3, 14-12 i awansowali do ćwierćfinału.

W środę na kort wyszli oznaczeni "czwórką" Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Ich przeciwnikami byli Steven Diez i Tommy Robredo. W partii otwarcia Polacy nie wykorzystali przewagi 4:1 i piłki setowej w 10. gemie, a potem przegrali w tie breaku. Natomiast w drugiej odsłonie wrócili ze stanu 1:4 i zwyciężyli 7:5.

Po dwóch setach był remis i decydował mistrzowski tie break. Diez i Robredo prowadzili kilkoma punktami po pierwszej zmianie stron, ale Drzewiecki i Walków zmniejszyli dystans do 6-7. Wtedy kanadyjsko-hiszpańska para znów odskoczyła i pokonała ostatecznie Polaków w całym meczu 7:6(5), 5:7, 10-7.

Alicante Ferrero Challenger, Alicante (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 44,8 tys. euro
wtorek-środa, 13-14 października

I runda gry podwójnej:

Sriram Balaji (Indie, 3) / Luca Margaroli (Szwajcaria, 3) - Hunter Reese (USA) / Jan Zieliński (Polska) 0:6, 6:3, 14-12

Steven Diez (Kanada) / Tommy Robredo (Hiszpania) - Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Szymon Walków (Polska, 4) 7:6(5), 5:7, 10-7