WTA Charleston: pierwszy finał Woźniackiej w 2019 roku. Keys zatrzymała Puig

Karolina Woźniacka pokonała Petrę Martić w półfinale turnieju WTA Premier w Charlestonie. W finale Dunka zmierzy się z Madison Keys, która wyeliminowała Monikę Puig.

Łukasz Iwanek
Karolina Woźniacka Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W pierwszych trzech miesiącach 2019 roku Karolina Woźniacka (WTA 13) w żadnym turnieju nie doszła nawet do ćwierćfinału. W sobotę w Charlestonie pokonała 6:3, 6:4 Petrę Martić (WTA 53) i osiągnęła pierwszy finał od października. W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Dunka uzyskała na 4:2. W drugiej partii Chorwatka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale dwa kolejne gemy padły łupem byłej liderki rankingu.

W ciągu 85 minut Woźniacka zaserwowała siedem asów i zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dunka wykorzystała trzy z siedmiu break pointów. Naliczono jej 21 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Martić miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki. Woźniacka podwyższyła na 6-0 bilans meczów z Chorwatką. W pięciu wcześniejszych spotkaniach straciła 23 gemy. Martić wystąpiła w pierwszym półfinale w głównym cyklu od lipca 2018 roku (Bukareszt).

W drugim półfinale Madison Keys (WTA 18) wygrała 6:4, 6:0 z Moniką Puig (WTA 63). W trakcie pierwszego seta miała miejsce ponad godzinna przerwa spowodowana deszczem. Portorykanka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale przegrała osiem gemów z rzędu. W ciągu 67 minut popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko sześć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Keys zaserwowała dziewięć asów i wykorzystała pięć z 15 break pointów. Dla Puig był to pierwszy półfinał od sierpnia 2018 roku (New Haven).

Woźniacka awansowała do 55. finału, trzeciego w Charlestonie. W 2009 roku przegrała w decydującym meczu z Sabiną Lisicką, a dwa lata później święciła triumf po zwycięstwie nad Jeleną Wiesniną. W niedzielę powalczy o 31. tytuł. Największy skalp Dunki to Australian Open 2018. Keys osiągnęła ósmy finał, pierwszy od US Open 2017, drugi w Charlestonie. W 2015 roku przegrała z Andżeliką Kerber. Amerykanka zagra o czwarty tytuł.

Woźniacka wygrała oba dotychczasowe mecze z Keys. W US Open 2016 Dunka wygrała 6:3, 6:4. W 2017 roku w Indian Wells była liderka rankingu zwyciężyła 6:4, 6:4. Finał 47. edycji imprezy w Charlestonie zaplanowano w niedzielę na godz. 19:00 czasu polskiego.

Madison Keys (USA, 8) - Monica Puig (Portoryko) 6:4, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)