ATP Rotterdam: mistrzowie z ubiegłego tygodnia grają dalej. Danił Miedwiediew i Jo-Wilfried Tsonga w 1/4 finału

Danił Miedwiediew, zeszłotygodniowy mistrz imprezy w Sofii, w dwóch setach pokonał Fernando Verdasco w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W ćwierćfinale Rosjanin zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew kontynuuje znakomite starty w sezonie 2019. W czwartek Rosjanin rozegrał 15. mecz w tegorocznych rozgrywkach na poziomie głównego cyklu i odniósł 13. zwycięstwo. W II rundzie turnieju ATP w Rotterdamie rozstawiony z numerem piątym Miedwiediew wygrał 6:2, 7:5 z Fernando Verdasco.

Mecz trwał godzinę i 33 minuty. W tym czasie Miedwiediew zaserwował jednego asa, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z 11 break pointów, posłał siedem zagrań kończących i popełnił 16 niewymuszonych błędów. Verdasco z kolei zapisano jednego asa, 15 uderzeń wygrywających i aż 42 pomyłki własne.

W ćwierćfinale ABN AMRO World Tennis Tournament dojdzie do pojedynku dwóch tenisistów, którzy w minionym tygodniu zdobyli tytuły rangi ATP 250. Miedwiediew, zwycięzca imprezy w Sofii, zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą, triumfatorem zawodów w Montpellier. Obaj w tym roku już mieli okazję, by zmierzyć się ze sobą. 5 stycznia, w półfinale zmagań w Brisbane, moskwianin zwyciężył 7:6(6), 6:2.

Tsonga natomiast w czwartek wyeliminował z turnieju ostatniego reprezentanta gospodarzy, Tallona Griekspoora. Po godzinie i 16 minutach gry pokonał Holendra 7:6(5), 6:1, serwując pięć asów, uzyskując trzy przełamania i zagrywając 20 uderzeń kończących. Dla Francuza to siódmy wygrany mecz z rzędu. Tak dobrej serii nie miał od października 2017 roku, gdy w turniejach w Antwerpii i w Wiedniu zwyciężył w ośmiu kolejnych spotkaniach.

Z kolei w pierwszym meczu czwartego dnia ABN AMRO World Tennis Tournament 2019 Damir Dzumhur ograł 6:4, 7:6(3) Michaiła Kukuszkina i po raz pierwszy w tym sezonie wygrał dwa mecze w jednym turnieju (w środę w I rundzie wyeliminował Stefanosa Tsitsipasa). W 1/4 finału Bośniak stanie naprzeciw Gaela Monfilsa.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,961 mln euro
czwartek, 14 lutego

II runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 5) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:2, 7:5
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:4, 7:6(3)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, PR) - Tallon Griekspoor (Holandia, WC) 7:6(5), 6:1

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Rotterdamie?