ATP Rotterdam: Stan Wawrinka przerwał serię porażek z Milosem Raoniciem. Awans Denisa Shapovalova

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka

Stan Wawrinka w dwóch setach pokonał Milosa Raonicia w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. W ćwierćfinale Szwajcar zagra z kolejnym Kanadyjczykiem, Denisem Shapovalovem.

Po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca Stan Wawrinka i Milos Raonić stanęli po przeciwnych stronach kortu. 17 stycznia w II rundzie Australian Open lepszy po czterech tie breakach okazał się Kanadyjczyk. W środę, w 1/8 finału turnieju ATP w Rotterdamie, Szwajcar wziął rewanż za tamtą porażkę. W pierwszym secie tenisista z Lozanny znalazł sposób na przełamanie serwisu przeciwnika, w drugim wygrał rozgrywkę tie breakową i zakończył mecz triumfem 6:4, 7:6(4).

- To był dla mnie świetny wieczór i najlepszy mecz, jaki rozegrałem od wielu miesięcy - mówił Wawrinka. - W porównaniu z poprzednim pojedynkiem przeciw Milosowi lepiej poruszałem się po korcie i znacznie lepiej reagowałem, dzięki czemu mogłem skuteczniej returnować. Starałem się też grać agresywnie, dyktować warunki i wywierać presję.

Dla Szwajcara, który w ciągu 97 minut gry zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 79 proc. wygranych akcji i posłał 27 zagrań kończących, to piąte zwycięstwo nad Raoniciem w ósmej konfrontacji, ale pierwsze po serii trzech przegranych z rzędu.

W 1/4 finału Wawrinka, mistrz ABN AMRO World Tennis Tournament sprzed czterech lat, zmierzy się z kolejnym reprezentantem Kanady, Denisem Shapovalovem. Będzie to drugi pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. W październiku zeszłego roku w II rundzie imprezy w Tokio Helwet przegrał w trzech setach.

Shapovalov natomiast w ostatnim meczu środowej serii gier wygrał pokoleniowe starcie z Tomasem Berdychem. 19-letni Kanadyjczyk pokonał starszego o 14 lat Czecha, posiadacza dzikiej karty, 6:4, 6:3, serwując osiem asów i wykorzystując cztery z dziewięciu piłek na przełamanie.

Zobacz także - Challenger Cherbourg: Szymon Walków z nowym partnerem. Polak i Szwed w ćwierćfinale Zobacz także - Richard Krajicek nie jest zadowolony. Gwiazdy znów ominęły Rotterdam

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,961 mln euro środa, 13 lutego

II runda gry pojedynczej:

Denis Shapovalov (Kanada, 10) - Tomas Berdych (Czechy, WC) 6:4, 6:3 Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) - Milos Raonić (Kanada, 4) 6:4, 7:6(4)

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Rotterdamie?