Piętnastolatka pokonuje Radwańską!

Sklasyfikowana na 255. miejscu w rankingu WTA reprezentantka Portugalii Michelle Larcher de Brito okazała się zbyt mocną rywalką dla naszej Agnieszki Radwańskiej. Piętnastolatka, która trenuje i mieszka na Florydzie, wygrała spotkanie drugiej rundy zawodów Sony Ericsson Open w trzech setach. Tym samym wiemy już, że Agnieszce Radwańskiej nie uda się obrona punktów za zeszłoroczny turniej w Miami, w którym doszła do czwartej rundy.

Adam Naruszewicz

Michelle Larcher de Brito jest przez wielu porównywana do Marii Szarapowej. Portugalka podobnie jak Rosjanka mieszka w Brandenton i trenuje w akademii Nicka Bolliteriego. Ma podobny styl gry do utytułowanej Rosjanki, a także... równie głośno krzyczy na korcie. Jednak wszystkie te elementy nie zmieniają faktu, że najlepsza obecnie polska tenisistka była murowaną faworytką spotkania.

Radwańska pokazała swoją wyższość nad młodą Portugalką w pierwszym secie spotkania. Wyraźną wygraną 6:2 nasza zawodniczka zawdzięczać może bardzo dobremu serwisowi. Polka straciła w całej pierwszej odsłonie meczu zaledwie dwa punkty przy swoim podaniu. Polka wygrała w pierwszym secie aż o 15 punktów więcej niż Portugalka i można było więc przypuszczać, że równie łatwo pokona rywalkę w drugiej części meczu.

Nic bardziej błędnego. Już na początku drugiego seta Portugalka objęła prowadzenie 2:0, jednak Radwańska szybko wyrównała stan gemów i wyszła na prowadzenie 3:2. Jednak było to wszystko na co było stać Agnieszkę w drugiej odsłonie meczu. Brito pokazała, że jej ranking (255 miejsce na świecie) jest zaniżony tylko z powodu nielicznych jeszcze startów wśród seniorek i wygrała kolejne cztery gemy tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym secie.

Trzeci set zaczął się dla Polki równie źle, jak poprzednia partia. Tym razem łupem Portugalki padły trzy pierwsze gemy. Później jednak Radwańska znów rozpoczęła pogoń za rywalką. Po kilku bardzo zaciętych gemach Radwańska doprowadziła do stanu 4:4 i miała dwie szanse na objęcie prowadzenia 5:4, jednak nie wykorzystała ich. Niestety, okazało się, że nasza zawodniczka nie miała już więcej szans na przełamanie serwisu rywalki. Na domiar złego przy stanie 5:6 Radwańska przegrała swój serwis i całe spotkanie 6:2, 3:6, 5:7.

Agnieszka Radwańska nie powtórzy więc swojego osiągnięcia z zeszłego sezonu, kiedy doszła do czwartej rundy turnieju w Miami. Radwańska w drodze do sukcesu pokonała m.in. Martinę Hingis. Za występ w Sony Ericsson Open 2008 dziewiętnastoletnia Polka otrzyma tylko jeden punkt do rankingu.

Dziś do rywalizacji w drugiej rundzie zawodów przystąpi także Marta Domachowska, która zagra z Amerykanką Venus Williams. W turnieju debla zaprezentują się natomiast Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Wynik meczu II rundy:

Michelle Larcher de Brito (Portugalia) - Agnieszka Radwańska (Polska, 17) 2:6, 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)