WTA Madryt: Petra Kvitova wygrała bitwę z Anett Kontaveit. Caroline Garcia i Carla Suarez w ćwierćfinale

Czeszka Petra Kvitova stoczyła trzysetową bitwę z Estonką Anett Kontaveit w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie. Awans do ćwierćfinału wywalczyła Francuzka Caroline Garcia.

Łukasz Iwanek
Petra Kvitova Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 10) kontynuuje zwycięską serię. W środę w Madrycie wygrała 6:7(4), 6:3, 6:3 z Anett Kontaveit (WTA 29) i jest niepokonana od ośmiu meczów. W pierwszym secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W dwóch kolejnych partiach uzyskała cztery przełamania, a sama podanie straciła tylko raz. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Kvitova obroniła dziewięć z 11 break pointów.

Dla Czeszki to dziewiąty start w Madrycie i po raz czwarty awansowała do ćwierćfinału. Jest dwukrotną mistrzynią tej imprezy (2011, 2015). Kontaveit po raz drugi wystąpiła w stolicy Hiszpanii. W I rundzie wyeliminowała Venus Williams. Kolejną rywalką Kvitovej będzie Rosjanka Daria Kasatkina.

Caroline Garcia (WTA 7) pokonała 6:2, 6:4 Julię Görges (WTA 12). W ciągu 80 minut Francuzka zaserwowała pięć asów i zdobyła 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z ośmiu okazji na przełamanie. Dla tenisistki z Lyonu to piąty start w Madrycie i po raz drugi awansowała do ćwierćfinału. W 2014 roku, w debiucie, w walce o półfinał przegrała z Agnieszką Radwańską.

Kolejną rywalką Garcii będzie Carla Suarez (WTA 25), która zwyciężyła 2:6, 6:2, 6:4 Bernardę Perę (WTA 97). W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Hiszpanka obroniła 10 z 14 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Tenisistka z Barcelony, która w poprzedniej rundzie odprawiła Elinę Switolinę, po raz drugi zagra w ćwierćfinale madryckiej imprezy (2015).

Carla Suarez (Hiszpania) - Bernarda Pera (USA, Q) 2:6, 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Madrycie?