US Open: Kurumi Nara pożegnała Swietłanę Kuzniecową, Coco Vandeweghe rywalką Agnieszki Radwańskiej

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa przegrała 3:6, 6:3, 3:6 z Japonką Kurumi Narą w II rundzie wielkoszlemowego US Open na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Łukasz Iwanek
Swietłana Kuzniecowa PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE / Na zdjęciu: Swietłana Kuzniecowa

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) w ogromnych tarapatach była już w I rundzie. Pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą po obronie trzech piłek meczowych. Kurumi Nara (WTA 116) wygrała z Rosjanką w trzech setach. W trwającym dwie godziny i siedem minut spotkaniu mistrzyni US Open 2004 sześć razy dała się przełamać. Naliczono jej 36 kończących uderzeń przy 42 niewymuszonych błędach. Japonka miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki.

Nara odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo na tenisistką z Top 10 rankingu. Po raz trzeci awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy (po US Open 2013 i Australian Open 2014). O 1/8 finału (nigdy jeszcze nie grała w tej fazie czterech najważniejszych turniejów) zmierzy się z Lucie Safarovą (WTA 37), która pokonała 6:1, 3:6, 6:2 jej rodaczkę Nao Hibino (WTA 80). Czeszka zaserwowała 10 asów i obroniła cztery z pięciu break pointów. Posłała 38 kończących uderzeń i popełniła 29 niewymuszonych błędów. Japonce zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Madison Keys (WTA 16) pokonała 6:3, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 61). W ciągu 83 minut Amerykanka posłała pięć asów i zgarnęła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Reprezentantce gospodarzy naliczono 36 kończących uderzeń i 36 niewymuszonych błędów. Niemka miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

W III rundzie Keys zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 18), która zwyciężyła 6:4, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 73). W trwającym godzinę i 41 minut meczu Rosjanka obroniła osiem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Przy siatce zdobyła 13 z 21 punktów.

Coco Vandeweghe (WTA 22) pokonała 7:6(6), 6:2 Ons Jabeur (WTA 99). W I partii Tunezyjka obroniła trzy piłki setowe przy stanie 5:6, 0-40. W tie breaku prowadziła 6-4, ale przegrała cztery kolejne punkty. W II secie Amerykanka wyraźnie dominowała, a mogła go wygrać jeszcze wyżej (w trzecim i piątym gemie zmarnowała po dwa break pointy).

W ciągu 93 minut Vandeweghe zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 21 niewymuszonych błędów. Jabeur miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. W III rundzie rywalką Amerykanki będzie Agnieszka Radwańska, z którą ma bilans meczów 1-5. Po raz drugi zmierzą się w 2017 roku. W sierpniu w Toronto Polka wygrała z Vandeweghe 6:3, 6:2.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)