ATP Cincinnati: Wawrinka wybronił się przed porażką z Coriciem, Gasquet pokonał Kokkinakisa

Stan Wawrinka był o trzy punkty od porażki z Borną Coriciem, ale pokonał Chorwata po trzysetowej batalii. Do III rundy turnieju ATP w Cincinnati awansowali też Richard Gasquet i David Goffin.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka wciąż nie może nawiązać do formy, jaką prezentował w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Szwajcar, który zeszłotygodniową imprezę w Montrealu zakończył po pierwszym meczu i z kontuzją pleców, był blisko, aby także w Cincinnati odpaść po swoim premierowym pojedynku. Utalentowanemu Bornie Coriciowi zabrakło jedynie trzech wygranych piłek, aby wyeliminować lozańczyka w dwóch setach. Wawrinka jednak przetrwał zagrożenie, podniósł poziom swojej gry i wygrał z Chorwatem. 3:6, 7:6(3), 6:3.
- On jest młodym tenisistą, dopiero zaczyna swoją karierę, ale już gra niesamowity tenis. Na pewno ma możliwości, by w przyszłości być wspaniałym zawodnikiem - pochwalił Coricia Wawrinka. Szwajcar w III rundzie zagra z innym Chorwatem, Ivo Karloviciem, z którym wygrał cztery z pięciu dotychczas rozegranych pojedynków.

50 niewymuszonych błędów pogrążyło Fernando Verdasco. Hiszpan nie sprostał Davidowi Goffinowi, ponieważ nawet gdy toczył wyrównany bój, to i tak w ważnych momentach popełniał pomyłkę za pomyłkę. Belg posłał 11 winnerów (Verdasco 23), ale po jego stronie statystycy zapisali tylko 28 pomyłek własnych, i to właśnie rozsądniejsza oraz pewniejsza gra przesądziła o zwycięstwie 24-latka z Liège 6:4, 7:6(4). Goffin o ćwierćfinał powalczy z Novakiem Djokoviciem.

Dzień po zwycięstwie z Nickiem Kyrgiosem Richard Gasquet nie oddał nawet seta innej nadziei australijskiego tenisa, Thanasiemu Kokkinakisowi. Francuz wygrał 81 proc. piłek po trafionym pierwszym podaniu, ani razu nie dał się przełamać, sam dwukrotnie uzyskał breaka i pokonał 19-latka z Adelajdy 7:6(5), 6:2. Rozstawiony z numerem 12. Gasquet w 1/8 finału zmierzy się z turniejową "siódemką", Marinem Ciliciem.

Broniący tytułu Roger Federer w III rundzie zagra z Kevinem Andersonem, z którym nie przegrał ani jednej z poprzednich trzech konfrontacji. W 1/16 finału rozstawiony z numerem 15. Afrykaner ograł 6:3, 7:6(7) Jacka Socka, w drugiej partii broniąc piłki setowej. Tymczasem przeciwnikiem Tomasa Berdycha w meczu o 1/4 finału będzie Tommy Robredo, z którym Czech ma bilans 5-4, w tym 4-2 na twardej nawierzchni. Hiszpan w środę w trzech setach wyeliminował Sama Querreya.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,826 mln dolarów
środa, 19 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Borna Ćorić (Chorwacja) 3:6, 7:6(3), 6:3
Richard Gasquet (Francja, 12) - Thanasi Kokkinakis (Australia, Q) 7:6(5), 6:2
David Goffin (Belgia, 13) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:4, 7:6(4)
Kevin Anderson (RPA, 15) - Jack Sock (USA) 6:3, 7:6(7)
Tommy Robredo (Hiszpania) - Sam Querrey (USA) 6:1, 5:7, 6:3

ATP Cincinnati: Dwusetowe zwycięstwo Jerzego Janowicza. Polak zagra o ćwierćfinał