Ranking WTA: Agnieszka Radwańska poza Top 5, Urszula awansowała o 30 pozycji

Agnieszka Radwańska znalazła się na szóstym miejscu w poniedziałkowym notowaniu rankingu WTA. Spory awans zanotowała natomiast jej młodsza siostra Urszula.

Rafał Smoliński
Najlepsza polska tenisistka w zeszłym tygodniu startowała w Pucharze Hopmana i mimo końcowego triumfu w tej imprezie nie wywalczyła żadnych punktów do światowej klasyfikacji. W efekcie Agnieszka Radwańska została wyprzedzona przez Anę Ivanović, która dotarła do finału turnieju WTA Premier w Brisbane. Serbka przegrała w nim z Marią Szarapową, dzięki czemu Rosjanka zmniejszyła do 681 punktów dystans dzielący ją od najlepszej na świecie Amerykanki Sereny Williams.
Z Polek największy skok zanotowała Urszula Radwańska, która ze 179. miejsca przesunęła się na 149. pozycję. Awans ten 24-latka z Krakowa zawdzięcza świetnej postawie w Auckland, gdzie po przejściu przez trzystopniowe eliminacje zakończyła udział w zawodach na ćwierćfinale. Drugą rakietą kraju pozostała w poniedziałek Magda Linette, która w światowym rankingu jest obecnie 132. Paula Kania zachowała swoją 156. pozycję, a spadek zanotowała Katarzyna Piter, która aktualnie jest 175. tenisistką globu.Na czele rankingu deblowego bez zmian, najlepsze na świecie są Włoszki Sara Errani i Roberta Vinci. Jedyną roszadą w Top 10 była zamiana miejsc Martiny Hingis z Kvetą Peschke, bowiem po triumfie w Brisbane Szwajcarka została dziewiątą deblistką świata. Niewielkie spadki zanotowały Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska oraz Paula Kania. Na 75. pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Piter.

W następny poniedziałek paniom nie będą odliczone żadne punkty, ponieważ rok temu rozgrywany był już o tej porze Australian Open. W czwartek do eliminacji wielkoszlemowego turnieju w Melbourne przystąpią Magda Linette (zagra w głównej drabince, jeśli wycofają się trzy wyżej notowane od niej zawodniczki), Urszula Radwańska, Paula Kania oraz Katarzyna Piter.