WTA Stanford: Serena Williams w ćwierćfinale, Petković nie dała szans Osace

Serena Williams pokonała Karolinę Pliskovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Stanfordzie.

Łukasz Iwanek
Serena Williams rozgrywa swój pierwszy turniej od czasu Wimbledonu, z którego w III rundzie wyeliminowała ją Alize Cornet. Amerykanka pokonała 7:5, 6:2 Karolínę Plíškovą (WTA 45) i jest już w ćwierćfinale turnieju w Stanfordzie. Liderka rankingu gra w tej imprezie po raz piąty i jest w niej niepokonana od 10 meczów (triumfowała tutaj w 2011 i 2012 roku). Dla Williams to pierwszy ćwierćfinał od maja, gdy w Rzymie zdobyła tytuł. Później w Rolandzie Garrosie i Wimbledonie wygrała łącznie trzy mecze.
W trwającym 64 minuty spotkaniu Serena obroniła trzy break pointy, z czego dwa w pierwszym gemie I seta, a sama wykorzystała wszystkie trzy okazje na przełamanie Czeszki, jakie miała. Amerykanka zaserwowała dziewięć asów, a przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 27 z 33 punktów. Była to pierwsza konfrontacja obu zawodniczek. W ćwierćfinale jest również Andrea Petković (WTA 18), która wygrała 6:2, 6:2 z Naomi Osaką (WTA 406). 16-letnia Japonka, która przeszła eliminacje, w I rundzie sprawiła sensację zwyciężając po obronie piłki meczowej Samanthę Stosur. Niemka jednak nie dała jej żadnych szans. W trwającym 62 minuty spotkaniu 26-latka z Darmstadt posłała pięć asów i wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Sachia Vickery (WTA 193) pokonała 6:7(4), 6:2, 6:1 Monicę Puig (WTA 71). W I secie Portorykanka wróciła ze stanu 2:5 po obronie dwóch setboli, ale w dwóch kolejnych partiach nie miała nic do powiedzenia. W ciągu dwóch godzin i dwóch minut gry amerykańska kwalifikantka osiem razy przełamała rywalkę, a sama obroniła osiem z 11 break pointów. Puig popełniła 10 podwójnych błędów. Vickery osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w karierze. Kolejną jej rywalką będzie Varvara Lepchenko (WTA 59), która wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Agnieszkę Radwańską.

Bank of the West Classic, Stanford (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 710 tys. dolarów
środa, 30 lipca

II runda gry pojedynczej:

Serena Williams (USA, 1) - Karolína Plíšková (Czechy) 7:5, 6:2
Andrea Petković (Niemcy, 8) - Naomi Osaka (Japonia, Q) 6:2, 6:2
Sachia Vickery (USA, Q) - Monica Puig (Portoryko) 6:7(4), 6:2, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)