Puchar Federacji: Urszula Radwańska nie dała rady Soler, zadecyduje debel

Urszula Radwańska nie sprostała Silvii Soler Espinosie w czwartej grze barażowego meczu Hiszpania - Polska w ramach Pucharu Federacji. O awansie do Grupy Światowej zadecyduje debel.

Rafał Smoliński

Zaledwie 62 minuty trwało niedzielne spotkanie Urszuli Radwańskiej z Silvią Soler-Espinosą. Krakowianka dwukrotnie mierzyła się wcześniej na zawodowych kortach z Hiszpanką (eliminacje do turnieju ITF w Fuerteventura 2006 oraz kwalifikacje do zawodów WTA w New Haven 2011) i za każdym razem wychodziła z tych meczów zwycięsko. Na mączce w Barcelonie wyraźnie lepsza jednak była pochodząca z Elche tenisistka, która pewnie zwyciężyła 6:1, 6:3.

Początek niedzielnego starcia 23-letniej Uli Radwańskiej z Hiszpanką był fatalny w wykonaniu naszej reprezentantki. Krakowianka miała problemy z utrzymaniem piłki w korcie, co natychmiast zostało wykorzystane przez jej przeciwniczkę. Soler-Espinosa szybko uzyskała dwa przełamania i wyszła na 5:0. Polka utrzymała jeszcze podanie w szóstym gemie, ale był to jedyny pozytywny akcent w premierowej odsłonie, gdyż po chwili jej rywalka pewnie zwieńczyła seta.

W drugiej partii młodsza z sióstr Radwańskich była na początku w stanie odrobić stratę przełamania i wygrać dwa gemy z rzędu. Był to ten moment w meczu, w którym Ula starała się dyktować warunki na placu gry. Niestety, był to tylko kolejny mały przebłysk Polki, gdyż Hiszpanka błyskawicznie odpowiedziała, wygrywając trzy gemy z rzędu. Przy stanie 5:3 Soler-Espinosa spokojnie wykorzystała pierwszego meczbola i dała swojej drużynie wyrównanie stanu spotkania na 2-2.

Urszula Radwańska w ciągu 62 minut gry zanotowała trzy podwójne błędy, 13 winnerów oraz 20 błędów własnych. Natomiast Silvia Soler-Espinosa miała jednego asa, 27 kończących uderzeń i tylko 14 pomyłek. Hiszpanka wygrała 56 z 86 wszystkich rozegranych punktów.

W decydującej o awansie do Grupy Światowej Pucharu Federacji grze deblowej zmierzą się ze sobą Agnieszka Radwańska (zastąpiła Paulę Kanię) i Alicja Rosolska po stronie polskiej oraz Anabel Medina i Silvia Soler-Espinosa (w zastępstwie za Estrellę Cabezę-Candelę) po stronie hiszpańskiej.

Hiszpania - Polska 2:2, Stadion olimpijski, Barcelona (Hiszpania)
Baraż o Grupę Światową, kort ziemny
sobota-niedziela, 19-20 kwietnia

Gra 1.: Silvia Soler-Espinosa - Agnieszka Radwańska 2:6, 2:6
Gra 2.: María-Teresa Torró-Flor - Urszula Radwańska 4:6, 6:0, 6:1
Gra 3.: María-Teresa Torró-Flor - Agnieszka Radwańska 3:6, 2:6
Gra 4.: Silvia Soler-Espinosa - Urszula Radwańska 6:1, 6:3
Gra 5.: Anabel Medina / Silvia Soler-Espinosa - Agnieszka Radwańska / Alicja Rosolska *niedziela

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)