WTA Linz: Kerber jedno zwycięstwo od przepustki do Stambułu, awans Stephens

Andżelika Kerber rozbiła 6:0, 6:1 Alexandrę Cadantu i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w hali w Linzu.

Łukasz Iwanek

Andżelika Kerber (WTA 10) zrobiła kolejny krok w kierunku zakwalifikowania się do Mistrzostw WTA w Stambule. Jeśli Niemka w piątek pokona Patricię Mayr, wówczas zapewni sobie prawo gry w imprezie kończącej sezon. Mieszkająca w Puszczykowie 24-latka z Austriaczką zagra też o szósty półfinał w sezonie (po Sydney, Indian Wells, Monterrey, Stuttgarcie i Tokio).

Niemka w ciągu 50 minut siedem razy przełamała Alexandrę Cadantu (WTA 72), a sama obroniła pięć z sześciu break pointów. Kerber skorzystała z sześciu podwójnych błędów rywalki, a przy podaniu rumuńskiej półfinalistki turnieju w Katowicach zdobyła 28 z 36 punktów.

Sloane Stephens (WTA 12) wygrała z Andreą Petković (WTA 40) 7:6(1), 4:6, 6:3 po dwóch godzinach i 31 minutach walki. Amerykanka w I secie wróciła z 2:5 po obronie trzech piłek setowych, za to II partię przegrała, choć prowadziła 3:1. W decydującej odsłonie Stephens dwa razy przełamała Niemkę, sama tracąc podanie tylko raz i zameldowała się w siódmym ćwierćfinale w sezonie (Brisbane, Hobart, Australian Open, Bruksela, Wimbledon, New Haven).

Kolejną rywalką Amerykanki będzie Stefanie Voegele (WTA 58), która wygrała 4:6, 6:2, 7:5 z Karin Knapp (WTA 50). W III secie Włoszka ruszyła w pogoń ze stanu 0:4, ale nie zakończyła się ona pełnym sukcesem. Szwajcarka obroniła 12 z 17 break pointów oraz skorzystała z 13 podwójnych błędów rywalki i powalczy o trzeci półfinał w sezonie (Memphis, Charleston).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Patricia Mayr (WTA 107) zwyciężyła Marynę Zaniewską (WTA 113) 6:1, 6:7(1), 6:4. Ukrainka odparła 15 z 22 break pointów, ale na niewiele się to jej zdało, bo popełniła 15 podwójnych błędów i przełamała Austriaczkę tylko cztery razy. Reprezentantka gospodarzy, która we wrześniu wygrała dwa turnieje ITF w Bułgarii (Sofia, Dobrich),  osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie w głównym cyklu (Kuala Lumpur, Bad Gastein).

WTA Linz: Cibulkova za mocna dla Piter, Polka bez kwalifikacji do ćwierćfinału

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)