Szokujący przebieg meczu Coco Gauff. Wielkoszlemowa mistrzyni za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO / Na zdjęciu: Coco Gauff
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO / Na zdjęciu: Coco Gauff

Amerykanka Coco Gauff przegrała seta 0:6, ale podniosła się i pokonała Rumunkę Jaqueline Cristian w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Sorana Cirstea wyeliminowała Czeszkę Marketę Vondrousovą.

W Rzymie przyszedł czas na III rundę. Szokujący przebieg miał drugi set meczu Coco Gauff (WTA 3) z Jaqueline Cristian (WTA 68). Amerykanka nie zdobyła w nim nawet gema, ale ostatecznie wygrała cały mecz 6:1, 0:6, 6:3.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu mistrzyni US Open popełniła 15 podwójnych błędów, ale też wywalczyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z 10 break pointów, a uzyskała cztery przełamania. Kolejną rywalką Gauff będzie Hiszpanka Paula Badosa.

Odpadła Marketa Vondrousova (WTA 6), która przegrała 6:7(1), 3:6 z Soraną Cirsteą (WTA 32). Czeska triumfatorka Wimbledonu zmarnowała prowadzenie 5:3 w pierwszym secie. W ciągu 97 minut Rumunka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Qinwen Zheng (WTA 7) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:2 Lindę Noskovą (WTA 29). W trwającym godzinę i 48 minut spotkaniu Chinka spożytkowała sześć z ośmiu break pointów.

Madison Keys (WTA 16) wygrała 6:4, 4:6, 6:3 z Beatriz Haddad Maią (WTA 13). Amerykanka odwróciła losy pierwszego seta ze stanu 0:3. W całym meczu miało miejsce 12 przełamań, z których siedem uzyskała Keys.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro sobota, 11 maja

III runda gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 3) - Jaqueline Cristian (Rumunia, LL) 6:1, 0:6, 6:3 Qinwen Zheng (Chiny, 7) - Linda Noskova (Czechy, 29) 3:6, 6:1, 6:2 Madison Keys (USA, 18) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 12) 6:4, 4:6, 6:3 Sorana Cirstea (Rumunia, 28) - Marketa Vondrousova (Czechy, 6) 7:6(1), 6:3