WTA Osaka: Keys w ćwierćfinale, mecz reprezentantek gospodarzy dla Doi

Madison Keys pokonała 6:4, 6:0 Shuai Zhang i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Osace.

Łukasz Iwanek

Pokonując Shuai Zhang (WTA 62), 18-letnia Madison Keys (WTA 39) osiągnęła czwarty ćwierćfinał w sezonie i zarazem w karierze - wcześniej w Sydney (kort twardy), Charleston (kort ziemny) i Birmingham (kort trawiasty).

Keys od stanu 3:4 w I secie zdobyła dziewięć gemów z rzędu i odniosła zwycięstwo po 51 minutach. Amerykanka w II secie straciła tylko trzy punkty i zdobyła 20 z ostatnich 21 punktów w meczu. 18-latka z Boca Raton zaserwowała siedem asów i zgarnęła 24 z 26 piłek przy swoim pierwszym podaniu, obroniła trzy break pointy (wszystkie w drugim gemie I seta, w którym wróciła z 0-40) i wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie Chinki.

Kolejną rywalką Keys będzie inna Chinka Jie Zheng (WTA 53), która wygrała z Kristiną Mladenović (WTA 49) 6:7(5), 6:2, 6:0. W ubiegłym sezonie w I rundzie Australian Open zawodniczka z Cheng Du rozbiła Amerykankę 6:1, 6:1, ale w tym sezonie, także w styczniu, w Sydney zdecydowanie lepsza była Keys (6:0, 6:4).

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Misaki Doi (WTA 75) pokonała rodaczkę, finalistkę turnieju z 2010 roku, Kimiko Date-Krumm (WTA 54) 7:6(3), 6:4. W ten sposób leworęczna zawodniczka z Chiby osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Strasburg) i czwarty w karierze. W 2012 roku właśnie w Osace zaliczyła swój jedyny do tej pory półfinał - przegrała z późniejszą triumfatorką Heather Watson. O wyrównanie tego wyniku Doi zagra z mistrzynią imprezy z 2009 roku Samanthą Stosur.

WTA Linz: Kerber jedno zwycięstwo od przepustki do Stambułu, awans Stephens

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)