Wimbledon: Siostry Radwańskie zagrają o ćwierćfinał z mistrzyniami Paryża

Agnieszka i Urszula Radwańskie pokonały Irinę Falconi i Chanelle Scheepers 7:5, 6:1 w II rundzie Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Łukasz Iwanek

Krakowianki grają wspólnie w Wimbledonie po raz drugi, w 2009 roku odpadły w I rundzie. Siostry Radwańskie deblową parę w Wielkim Szlemie tworzą po raz pierwszy od US Open 2009, w którym również nie wygrały meczu. Ich najlepszy rezultat to III runda Rolanda Garrosa sprzed trzech lat, który teraz wyrównały w Londynie i jest to jednocześnie najlepszy wielkoszlemowy wynik Urszuli. Agnieszka życiowy start zanotowała w Australian Open 2010 (w parze z Marią Kirilenko) i US Open 2011 (wspólnie z Danielą Hantuchovą) docierając do półfinału.

Urszula Radwańska ma za sobą serię znakomitych singlowych występów na trawie. W ubiegłym tygodniu młodsza z sióstr grała w 's-Hertogenbosch grała w swoim pierwszym finale i przegrała z Nadią Pietrową. Z Wimbledonu Polka odpadła jednak w I rundzie ulegając Marinie Eraković, z którą w II rundzie debla przegrały Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska. Agnieszka Radwańska w turnieju singlowym jest już w IV rundzie po łatwych zwycięstwach nad Magdaléną Rybárikovą, Jeleną Wiesniną i Heather Watson. Najlepszy wspólny występ siostry Radwańskie zaliczyły w 2007 roku w Stambule, gdy wywalczyły tytuł.

Polki przełamały rywalki w pierwszym i piątym gemie I seta. Falconi i Scheepers odrobiły część strat w szóstym gemie, a w siódmym wróciły z 15-40 i 1:4 zbliżyły się na 3:4. W ósmym gemie Agnieszka i Ula obroniły break pointa, a w dziewiątym z kolei zmarnowały cztery piłki setowe i po powrotnym przełamaniu rywalki wyrównały na 5:5. Końcówka należała do krakowianek, które zgarnęły dwa kolejne gemy. Początek II seta był identyczny, Polki znów zaliczyły przełamanie w gemie otwarcia i własnym podaniem podwyższyły na 2:0, ale tym razem obeszło się bez nerwów, bo od 2:1 krakowianki zgarnęły cztery gemy i po 97 minutach znalazły się w III rundzie. W tym czasie siostry Radwańskie wykorzystały sześć z 18 break pointów, skorzystały z sześciu podwójnych błędów rywalek i zdobyły w sumie o 18 punktów więcej (78-60).

O ćwierćfinał Agnieszka i Urszula zagrają z rozstawionymi z numerem drugim mistrzyniami Rolanda Garrosa 2012 Sarą Errani i Robertą Vinci.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród debla kobiet 1,107 mln funtów
sobota, 30 czerwca

II runda gry podwójnej:

Agnieszka Radwańska (Polska) / Urszula Radwańska (Polska) - Irina Falconi (USA) / Chanelle Scheepers (RPA) 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)