WTA Rzym: Radwańska walczy o ćwierćfinał

Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem ósmym, zagra o ćwierćfinał jako trzecia od godziny 13 na korcie Pietrangeli (drugi co do wielkości). Jej rywalką w 1/8 finału turnieju WTA Premier w Rzymie będzie Lucie Šafářová.

Michał Świtaj

Czeszka sprawiła niespodziankę, kiedy w II rundzie turnieju pokonała, tracąc zaledwie trzy gemy, faworytkę gospodarzy, Flavię Pennettę. Cięższy bój musiała stoczyć na otwarcie rozgrywek, kiedy wygrała po zaciętych trzech setach z Olgą Goworcową. Znacznie mniej czasu na korcie spędziła nasza zawodniczka, która po wolnej rundzie na początek, ograła we wtorek Włoszkę Robertę Vinci 6:1, 6:0.

Isia, która przed rokiem dotarła do ćwierćfinału we włoskiej stolicy (przegrała z Venus Williams), spadła w poniedziałkowym notowaniu na dziewiąte miejsce. Szansę na poprawienie dorobku punktowego będzie miała jednak tylko w przypadku awansu do finału.

Šafářová, od kilku lat narzeczona czeskiego tenisisty Tomáša Berdycha, po słabszym sezonie 2009, w tym roku powróciła do formy. Grała już w finale w Paryżu, a przed tygodniem w Stuttgarcie ograła samą Karolinę Woźniacką, nie tracąc nawet seta.

O tym, że Lucie (numer jeden czeskiego tenisa) jest groźną zawodniczką, Agnieszka przekonała się w ich obydwu dotychczasowych spotkaniach. W 2007 roku w Indian Wells Polka przegrała po maratonie zakończonym tie breakiem w trzecim secie. Zrewanżować udało się dwa lata później w Linzu, choć i ta wygrana nie przyszła łatwo.

Lepszą z tego pojedynku czeka potyczka w ćwierćfinale z triumfatorką meczu Karolina Woźniacka - María José Martínez.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2 mln dol.