ATP Barcelona: Ancic ogrywa Murraya

We wtorek w turnieju ATP w Barcelonie (z pulą nagród 888 tys. euro) rozgrywano równolegle mecze pierwszej i drugiej rundy. Szczególnie interesująco zapowiadała się konfrontacja Mario Ancica z Andy’m Murray’em (nr 7). Tenisiści nie zawiedli, dzięki czemu kibice obejrzeli dobre widowisko, które zakończyło się wygraną Ancica.

Łukasz Roszak

Na zwycięstwo 6:4, 6:4 Chorwat potrzebował 102 minuty. Zawodnicy prowadzili zaciętą rywalizację, podczas której kibice oglądali cztery przełamania – trzy udało się wywalczyć Chorwatowi, jedno Brytyjczykowi. Ta wygrana to trzeci triumf Ancica nad Murray’em w czterech dotychczasowych konfrontacjach.

Do trzeciej fazy turnieju ATP w Barcelonie awansował także David Nalbandian (nr 3). Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bowiem dopiero po trzysetowej walce. W zwycięstwie pomógł rywal Agustin Calleri, który mimo 11 asów nie może zaliczyć dzisiejszego serwowania do wyjątkowo udanych. Popełnił 8 podwójnych błędów, rzadko trafiał pierwszym podaniem, a drugie serwisy okazały się kopalnia punktów dla Nalbandiana. I to właśnie siódmy zawodnik rankingu ATP zwyciężył 1:6, 7:6(2), 6:3.

W ostatnim pojedynku w ramach drugiej rundy Nicolas Lapentti również w trzech setach ograł kwalifikanta z Hiszpanii Daniela Gimeno-Travera 6:3, 6:7(5), 7:5.

Tymczasem w pierwszej rundzie wpadkę zaliczył Fin Jarkko Nieminen (nr 12). Nie sprostał bowiem 146. zawodnikowi rankingu ATP Michaiłowi Kukuszkinowi, który do turnieju głównego przedzierał się przez kwalifikacje. Rosjanin wygrał to spotkanie 6:4, 6:4.

W pozostałych spotkaniach nie było już niespodzianek. Do drugiej rundy awansowali miedzy innymi dwaj rozstawni Hiszpanie. Nicolas Almagro (nr 10) był lepszy od Victora Troickiego, który nie dokończył spotkania z powodu kontuzji, a Feliciano Lopez (nr 16) pokonał Jose Acasuso, który również poddał mecz z powodu urazu.