Hurkacz nadal w grze w Miami. Wiemy, kiedy zagra kolejny mecz

Hubert Hurkacz zameldował się w czwartej rundzie turnieju ATP 1000 w Miami po trzysetowej batalii z Sebastianem Kordą. Wiadomo już, kiedy powalczy o miejsce w najlepszej "ósemce" imprezy.

Seweryn Czernek
Hubert Hurkacz PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz rywalizację w Sunshine Double rozpoczął od nieudanego startu w Indian Wells, gdzie przegrał już w meczu otwarcia. Teraz walczy o jak najlepszy wynik w turnieju ATP 1000 w Miami, gdzie przed trzema laty odniósł końcowy triumf. Rozstawiony z "ósemką" Polak w drugiej rundzie pokonał po trzysetowej walce Kazacha Aleksandra Szewczenko.

W kolejnym meczu rywalem naszego tenisisty był Sebastian Korda. Starcie z reprezentantem gospodarzy od początku było bardzo wyrównane. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku, w którym lepszy po zanotowaniu małego przełamania okazał się Polak.

Druga partia miała taki sam przebieg. Tym razem w decydującej rozgrywce lepszy okazał się jednak Amerykanin, który wyrównał stan meczu. Losy trzeciego seta rozstrzygnęło przełamanie, które Hurkacz zanotował w czwartym gemie. Finalnie nasz zawodnik po dwugodzinnej walce cieszył się ze zwycięstwa 7:6(5), 6:7(5), 6:3.

Hurkacz awansował tym samym do czwartej rundy rywalizacji w Miami. Na tym etapie zmierzy się z rozstawionym z "jedenastką" Bułgarem Grigorem Dimitrowem lub Niemcem Yannickiem Hanfmannem. Zwycięzca tego starcia zostanie wyłoniony w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

Choć nazwisko kolejnego rywala Polaka nie jest jeszcze znane, wiadomo już kiedy odbędzie się mecz o ćwierćfinał. Wszystkie spotkania czwartej rundy turnieju męskiego zaplanowano na wieczór i noc z wtorku na środę polskiego czasu. Godzina rozpoczęcia tego pojedynku będzie uzależniona od planu gier na dziewiąty dzień zmagań.