Debiutantka robi furorę w Hamburgu. Amerykanka nie obroni tytułu

Noma Noha Akague nie przestaje zadziwiać w turnieju WTA 250 w Hamburgu. W czwartek 19-letnia Niemka wyeliminowała Włoszkę Martinę Trevisan po trzysetowej batalii. Odpadła Amerykanka Bernarda Pera, która nie obroni tytułu.

Łukasz Iwanek
Noma Noha Akugue Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Noma Noha Akugue
W Hamburgu przyszedł czas na ćwierćfinały. Na tym etapie wystąpiły trzy Niemki. Tylko jedna z nich awansowała do półfinału i jest nią 19-letnia tenisistka, która w tym tygodniu robi furorę. Noma Noha Akugue (WTA 207) notuje singlowy debiut w WTA Tour i odprawiła już trzy rywalki. W czwartek zwyciężyła 5:7, 6:4, 7:5 Martinę Trevisan (WTA 76), półfinalistkę Rolanda Garrosa 2022.

W spotkaniu było mnóstwo zwrotów akcji. W pierwszym secie Akugue z 0:3 wyszła na 5:4 i miała piłkę setową. Trzy ostatnie gemy padły łupem Trevisan. W drugiej partii Niemka odrodziła się ze stanu 0:2. W trzeciej w pogoń ruszyła Włoszka. Przegrywała 1:3, by objąć prowadzenie 5:4 i serwować po awans. Końcówka była piorunująca w wykonaniu Akugue i to ona zagra w półfinale. Mecz trwał dwie godziny i 42 minuty.

Kolejną rywalką Niemki będzie inna niespodziewana półfinalistka. Jest nią Diana Sznaider  (WTA 101), która pokonała 6:1, 2:6, 6:4 Bernardę Perę (WTA 56). W ciągu godziny i 46 minut Amerykanka wykorzystała tylko trzy z 10 break pointów, a została przełamana cztery razy. 28-letnia Pera nie obroni tytułu.

Arantxa Rus (WTA 60) wygrała 6:2, 6:2 z Evą Lys (WTA 167). W ciągu 76 minut Holenderka zgarnęła 17 z 24 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała cztery z pięciu break pointów i spożytkowała pięć z sześciu okazji na przełamanie.

W półfinale Rus czeka starcie z Darią Saville (WTA 225), która w 95 minut pokonała 6:3, 6:2 Jule Niemeier (WTA 106). Australijka odparła siedem z 10 break pointów i wykorzystała siedem z 12 szans na przełamanie.

Noma Noha Akugue (Niemcy, WC) - Martina Trevisan (Włochy) 5:7, 6:4, 7:5

Odpadła mimo gigantycznego prowadzenia. Sensacja w Warszawie!
Pokazały klasę! Polska para świetnie rozpoczęła występ w Warszawie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Noma Noha Akugue awansuje do finału w Hamburgu?