Pokazały klasę! Polska para świetnie rozpoczęła występ w Warszawie

Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w wielkim stylu wygrały pierwszy mecz w zawodach WTA 250 na kortach twardych w Warszawie. Polska para w dwóch setach rozprawiła się z deblem Nigina Abduraimowa i Jodie Burrage.

Rafał Smoliński
Weronika Falkowska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Po odpadnięciu Mai Chwalińskiej (więcej tutaj) w grze podwójnej pozostał już tylko jeden polski akcent. To duet Weronika Falkowska i Katarzyna Piter, który miesiąc temu osiągnął finał challengera WTA we włoskiej Gaibie (tzw. Gaibledon). W czwartek Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły występ w Warszawie, bowiem na inaugurację pokonały Niginę Abduraimową i Jodie Burrage 6:3, 6:1.

Falkowska i Piter miały pierwotnie zagrać na bocznym korcie, ale na głównej arenie wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Z tego względu mecz debla został przeniesiony na główną arenę, tuż przed singlowym spotkaniem z udziałem Igi Świątek, największej gwiazdy BNP Paribas Warsaw Open 2023.

Polki mocno weszły w mecz. Pierwsze punkty pokazały, że chcą szybko objąć prowadzenie. Do przełamania doszło już w drugim gemie. Nasze reprezentantki zaatakowały przy podaniu Burrage i wykorzystały trzeciego break pointa, po świetnym odegraniu Falkowskiej. Potem Polki uważnie pilnowały własnego serwisu. Rywalki były bliskie powrotu do gry dopiero w dziewiątym gemie. Jednak Falkowska, z pomocą Piter, utrzymała podanie ze stanu 0-30, zamykając seta.

Przebieg drugiej partii był zbliżony do premierowej odsłony. Nasze tenisistki dążyły do błyskawicznego przełamania i dopięły swego w trzecim gemie. Tym razem odebrały serwis Abduraimowej i wyszły na 2:1. Po zmianie stron podwyższyły wynik na 4:1.

W piątym gemie podanie straciła Brytyjka, ale w decydującym momencie nie popisała się jej uzbecka partnerka, psując piłkę przy siatce. Polki nie wypuściły z rąk ogromnego prowadzenia. Już w siódmym gemie wypracowały dwa meczbole, a spotkanie dobiegło końca po skutecznym smeczu Falkowskiej.

Po zaledwie 55 minutach para Falkowska i Piter odniosła pewne zwycięstwo i awansowała do ćwierćfinału turnieju debla zawodów WTA 250 w Warszawie. W piątek ich przeciwniczkami będą rozstawione z numerem czwartym Białorusinki Lidzia Marozawa i Alaksandra Sasnowicz.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
czwartek, 27 lipca

I runda gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) - Nigina Abduraimowa (Uzbekistan) / Jodie Burrage (Wielka Brytania) 6:3, 6:1

Program i wyniki turnieju BNP Paribas Warsaw Open

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Piter awansują do półfinału?