Sensacja w Nottingham! Pogromczyni Magdy Linette gra dalej

W turnieju WTA 250 w Nottingham doszło do sensacji. Grecka tenisistka Maria Sakkari została wyeliminowana przez Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. Czeszka Tereza Martincova odprawiła Chinkę Shuai Zhang.

Łukasz Iwanek
Maria Sakkari Getty Images / Tim Goode/PA Images / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Maria Sakkari (WTA 5) była największą gwiazdą turnieju w Nottingham. W II rundzie seta urwała jej Kanadyjka Rebecca Marino. Greczynka występ zakończyła na ćwierćfinale po porażce 4:6, 6:4, 3:6 z Beatriz Haddad Maią (WTA 48). Dla Brazylijki jest to czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie odniesione nad Sakkari (Miami 2022).

W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu Sakkari zaserwowała dziewięć asów, ale wykorzystała tylko dwa z dziewięciu break pointów. Haddad Maia na przełamanie zamieniła trzy z ośmiu szans. Brazylijka zdobyła o sześć punktów więcej od Greczynki (106-100).

W półfinale Haddad Maia zmierzy się z Terezą Martincovą (WTA 60), która pokonała 6:3, 6:2 Shuai Zhang (WTA 41). W ciągu 72 minut Czeszka zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie. Chinka przed rokiem doszła w Nottingham do finału. W II rundzie Martincova wyeliminowała Magdę Linette.

Ajla Tomljanović (WTA 45) przegrała 2:6, 6:7(6) z Viktoriją Golubić (WTA 55). W pierwszym secie Australijka zdobyła przełamanie na 2:1, by stracić pięć gemów z rzędu. W drugiej partii roztrwoniła prowadzenie 2:0. W ciągu 92 minut Szwajcarka wykorzystała cztery z sześciu break pointów.

Kolejną rywalką Golubić będzie Alison Riske (WTA 40), która zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:1 Harriet Dart (WTA 114). W pierwszym secie Amerykanka roztrwoniła prowadzenie 4:2. W drugim i trzecim nie dała rywalce szans. W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu zamieniła na przełamanie siedem z 16 okazji.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów
piątek, 10 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Alison Riske (USA, 6) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 4:6, 6:2, 6:1
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) - Maria Sakkari (Grecja, 1/WC) 6:4, 4:6, 6:3
Tereza Martincova (Czechy) - Shuai Zhang (Chiny, 4) 6:3, 6:2
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Ajla Tomljanović (Australia, 5) 6:2, 7:6(6)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Maria Sakkari wygra wielkoszlemowy turniej?