Sensacja w meczu Huberta Hurkacza

Na drugiej rundzie rywalizację w singlowym turnieju ATP 250 w Stuttgarcie zakończył Hubert Hurkacz. Lepszy od Polaka okazał się Węgier Marton Fucsovics (7:5, 7:6(7), 6:3). Wrocławianin zostaje jednak w Niemczech, w piątek powalczy o finał w deblu.

Jakub Fordon
Hubert Hurkacz Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz rywalizację na kortach trawiastych rozpoczął już w pierwszym tygodniu. Jego pierwszym przystankiem jest turniej ATP 250 rozgrywany w Stuttgarcie.

Polak jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w singlu dotarł do półfinału debla, gdzie wraz z Mate Paviciem powalczy w piątek o finał.

Rywalizację w grze pojedynczej wrocławianin rozpoczął od drugiej rundy, bowiem wcześniej otrzymał "wolny los". W pierwszym spotkaniu tenisista rozstawiony z "trójką" zmierzył się z Węgrem Martonem Fucsovicsem.

Spotkanie lepiej rozpoczął Węgier, który przełamał Hurkacza już w pierwszym gemie. Polak po dłuższej chwili zdołał jednak odrobić stratę.

Gra obu tenisistów w dalszej części pierwszej partii była wyrównana i wydawało się, że o wszystkim zadecyduje tie-break. Fucsovics jednak w ostatnim gemie serwisowym wrocławianina wrzucił wyższy bieg i po raz drugi w tym secie przełamał Hurkacza. Tej przewagi 26-latek nie zdołał już odrobić.

Drugi set mógł rozpocząć się idealnie dla Polaka, który w pierwszym gemie serwisowym rywala wypracował trzy break pointy. Żadnego z nich jednak nie wykorzystał. Obaj zawodnicy do samego końca utrzymywali swoje podania i o wszystkim zadecydował tie-break. Hurkacz musiał go wygrać, aby pozostać w meczu.

W nim Polak wypracował trzy piłki setowe, ale każdą z nich obronił jego rywal. Następnie Hurkacz nie wykorzystał kolejnej szansy, ale przy remisie zdobył mini przełamanie. Tym razem wrocławianin serwując nie zawiódł i wyrównał stan pojedynku.

W decydującym secie Hurkacz został przełamany przy swoim trzecim gemie serwisowym. Dzięki temu Węgier wypracował sobie dwie piłki meczowe przy swoim podaniu, ale Polak obie wybronił. Jednak do trzech razy sztuka, Fucsovics miał kolejną okazję na zakończenie spotkania i tym razem ją wykorzystał.

Kolejny rywal Węgra nie jest jeszcze znany. Wyłoni go pojedynek pomiędzy Nickiem Kyrgiosem a Nikołozem Basilaszwilim.