Radość i smutek faworytek w Nottingham. Kolejny krecz mistrzyni US Open

Maria Sakkari ma za sobą pierwszy mecz na trawie w 2022 roku. Greczynka jest największą gwiazdą turnieju WTA 250 w Nottingham. Swojego spotkania nie dokończyła brytyjska tenisistka Emma Raducanu.

Łukasz Iwanek
Viktorija Golubić i Emma Raducanu Getty Images / Na zdjęciu: Viktorija Golubić i Emma Raducanu
Tenisistki z kortów ziemnych przeniosły się na trawiaste. W Nottingham z numerem pierwszym została rozstawiona Maria Sakkari (WTA 5). W I rundzie pokonała 6:2, 6:3 Camilę Osorio (WTA 61). W ciągu 74 minut Greczynka zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Emma Raducanu (WTA 11) przegrywała 3:4 z Viktoriją Golubić (WTA 55) i nie kontynuowała gry. Brytyjka poczuł ból z lewej strony brzucha już na początku meczu. Próbowała walczyć, ale ostatecznie zeszła z kortu po siedmiu gemach. Jest to jej trzeci krecz w 2022 roku (wcześniej w Guadalajarze i Rzymie). Od czasu triumfu w US Open 2021 Raducanu w żadnym z 13 kolejnych turniejów nie wygrała więcej niż dwa mecze z rzędu.

Camila Giorgi (WTA 26) w 79 minut wygrała 6:4, 6:3 z Sonay Kartal (WTA 270). Włoszka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Shuai Zhang (WTA 41) prowadziła 5:2 w pierwszym secie, by ostatecznie zwyciężyć 7:6(4), 6:3 Cristinę Bucsę (WTA 128). W ciągu 82 minut Chinka zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji.

Ajla Tomljanović (WTA 45) pokonała 6:4, 6:4 Xinyu Wang (WTA 76). W trwającym 74 minuty meczu Australijka zaserwowała sześć asów i wywalczyła 32 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Beatriz Haddad Maia (WTA 48) zwyciężyła 5:7, 6:4, 6:3 Qiang Wang (WTA 146) po dwóch godzinach i 21 minutach. Brazylijka zdobyła cztery ostatnie gemy meczu.

Rebecca Marino (WTA 109) w 79 minut wygrała 6:4, 6:4 z Eden Silvą (WTA 343). Kanadyjka zaserwowała 16 asów i zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i spożytkowała dwie z 11 szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Sakkari.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 7) - Qiang Wang (Chiny) 5:7, 6:4, 6:3
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 2/WC) 4:3 i krecz
Rebecca Marino (Kanada) - Eden Silva (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:4
Katie Boulter (Wielka Brytania, Q) - Tatjana Maria (Niemcy) 4:6, 6:1, 6:4
Alison Riske (USA, 6) - Daria Snigur (Ukraina, Q) 7:5, 3:2* do dokończenia
Caroline Garcia (Francja) - Lauren Davis (USA) 1:0* do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Maria Sakkari awansuje do ćwierćfinału turnieju w Nottingham?