Koniec!! Kanada ze złotem!!!
Skomentuj 0
Dziękujemy wszystkim za wspólne śledzenie igrzysk olimpijskich przez ostatnich szesnaście dni! Wraz z końcem ostatniej konkurencji kończymy także naszą niedzielną relację na żywo.
Skomentuj 0
Trener Adam Kołodziejczyk liczył na lepsze wyniki naszych biathlonistek i na medal.
Skomentuj 0
Igrzyska w Soczi są już praktycznie zakończone. Czekamy na godzinę 17:00, gdy rozpocznie się oficjalna ceremonia zamknięcia.
Skomentuj 0
Prezes PZN podsumowuje igrzyska w Soczi:
Skomentuj 0
To już praktycznie koniec dekoracji - trwa jeszcze sesja zdjęciowa.
Skomentuj 0
  • Rozbrzmiewa hymn Kanady!
    Skomentuj 0
    Kapitan Sidney Crosby jako ostatni odebrał złoto!
    Skomentuj 0
    Kanadyjczycy otrzymują już swoje złote medale!
    Skomentuj 0
    Trwa dekoracja Szwedów.
    Skomentuj 0
    Na początek medale odbierają Szwedzi. Na nich czekają srebrne "krążki".
    Skomentuj 0
    Rozpoczyna się ceremonia dekoracji.
    Skomentuj 0
    Czekamy na dekorację. Wygrana Kanady w pełni zasłużona.
    Skomentuj 0
    To już dziewiąte olimpijskie złoto Kanadyjczyków w hokeju na lodzie. Poprzednio triumfowali u siebie w Vancouver, cztery lata temu.
    Skomentuj 1
    Jeszcze jeden strzał Szwedów i znów nic.
    Skomentuj 1
    Minuta! Kanadyjczycy już z uśmiechami na twarzach.
    Skomentuj 0
    Szwedzi walczą o honorową bramkę.
    Skomentuj 0
    Jeszcze trzy minuty i Kanada będzie świętować!
    Skomentuj 0
    Kanada nie dopuszcza Szwecji do oddania groźnych strzałów.
    Skomentuj 0
    Sześć minut do końca. Cudu raczej nie będzie.
    Skomentuj 0
    Kanadyjczycy już w komplecie. Atakowali nawet grając w osłabieniu!
    Skomentuj 0
    Szwedzi przez dwie minuty będą grali w przewadze. Na ławkę kar odesłany Corey Perry. Ostatnia szansa Szwedów?
    Skomentuj 0
    Kanada nie ustaje w atakach i próbuje zdobyć czwartego gola!
    Skomentuj 0
    Chyba jest już po meczu! Piękny strzał Chrisa Kunitza z daleka i przewaga Kanady rośnie. Szwedzi poprosili o czas.
    Skomentuj 0
    3-0!
    Skomentuj 0
    Strzał Kanady z daleka. Obroniony.
    Skomentuj 0
    Kanadyjczycy przerywają wszystkie próby Szwedów.
    Skomentuj 0
    Ostatni sezon Mistrza.
    Skomentuj 0
    Pięć minut trzeciej tercji za nami. Szwedom będzie ciężko - na razie daleko im choćby do zdobycia kontaktowej bramki.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 0
    Grają! Trzecia tercja rozpoczęta!
    Skomentuj 0
    Już niedługo początek drugiej tercji.
    Skomentuj 0
    Przed trzecią tercją polecamy tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z naszymi pytaniami, rozwiązanie quizu olimpijskiego.
    Skomentuj 0
    Trwa przerwa przed trzecią tercją. Zapewne około 15:20 igrzyska w Soczi przejdą do historii, bo wtedy mecz powinien się zakończyć.
    Skomentuj 0
    Koniec drugiej tercji! Na dwie sekundy przed końcem Kanadyjczycy jeszcze strzelali, ale to już niczego nie zmieniło. Przerwa.
    Skomentuj 0
    Koniec kary, Szwedzi mimo osłabienia próbowali nawet atakować.
    Skomentuj 0
    Kanada będzie grała w przewadze. Szansa na podwyższenie?
    Skomentuj 0
    Trzy minuty do końca drugiej tercji.
    Skomentuj 0
    Sidney Crosby nie został upilnowany przez Szwedów i miał przed sobą tylko bramkarza. Ten nie zdołał powstrzymać słynnego Kanadyjczyka. Mamy 2-0, co na to Szwedzi?
    Skomentuj 0
    Goooool!!! Sidney Crosby! 2-0!
    Skomentuj 0
    Szwedzi strzelali już dziewiętnaście, a Kanadyjczycy dwadzieścia razy.
    Skomentuj 0
    Ładna akcja Szwedów zakończona strzałem! Bramkarz kanadyjskiej reprezentacji obronił jednak skutecznie.
    Skomentuj 0
    Jeszcze nieco ponad 5 minut do końca drugiej tercji.
    Skomentuj 0
    Nie brak strzałów, ale bramek brak. Nadal 1:0.
    Skomentuj 0
    Mecz finałowy praktycznie na półmetku - nieco ponad dziesięć minut do końca drugiej tercji.
    Skomentuj 0
    Przypominamy klasyfikację medalową. Rosjanie mają już pewne pierwsze miejsce.
    Skomentuj 0
    Sześć minut drugiej tercji już za nami. Cały czas 1:0.
    Skomentuj 1
    • jerrypl Zgłoś komentarz
      Czemu to Szpakowski komentuje? Nie mogli dać kogoś kto się zna na hokeju?
      Gwizdek! Hokeiści Kanady i Szwecji rozpoczęli rywalizację w drugiej tercji.
      Skomentuj 0
      Przy okazji, choć bez związku z igrzyskami olimpijskimi, zapraszamy do lektury newsa o losowaniu grup eliminacyjnych Euro 2016. Na kogo trafiła reprezentacja Polski?
      Skomentuj 0
      W przerwie zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat testów antydopingowych w Soczi.
      Skomentuj 0
      Zaraz przed przerwą na ławkę kar powędrował Kanadyjczyk Chris Kunitz.
      Skomentuj 0
      Koniec pierwszej tercji. Kanada prowadzi ze Szwecją 1:0.
      Skomentuj 0
      Seria strzałów Kanadyjczyków. Szwedzi wciąż muszą się bronić. Europejczycy nie są w stanie wyprowadzić konstruktywnej akcji.
      Skomentuj 0
      Odbywanie kary zakończył Jonathan Ericsson. Kanadyjczycy nie wykorzystali przewagi.
      Skomentuj 0
      Kanadyjczycy wciąż przeważają. Szwedzi w tarapatach!
      Skomentuj 0
      Po krótkim okresie przewagi Kanadyjczycy wyszli na prowadzenie! Bramkę zdobył Jonathan Toews.
      Skomentuj 0
      Słupek! Po szybkiej akcji Kanadyjczyków Szwedzi wrócili z dalekiej podróży.
      Skomentuj 0
      Mecz jest wyrównany, trudno wskazać drużynę, która po pierwszych minutach ma większe szansę na odniesienie zwycięstwa. Dzięki dobrej postawie Careya Price'a wciąż utrzymuje się wynik 0:0.
      Skomentuj 0
      Jak na razie trzy strzały oddali Kanadyjczycy przy sześciu Szwedów.
      Skomentuj 0
      Po siedmiu minutach bez kar i wykluczeń. Na razie to czyste i, od 2-3 minut, również wyrównane spotkanie.
      Skomentuj 0
      Szwedzi kąśliwie odpowiadają. Teraz to Europejczycy są w napadzie!
      Skomentuj 0
      Kanadyjczycy bezlitośnie nacierają. Czy Szwedom uda się przetrzymać szturm na bramkę?
      Skomentuj 0
      Tym razem znakomita okazja dla Szwedów. Carey Price mądrze jednak skrócił kąt i świetnie interweniował.
      Skomentuj 0
      Znowu gorąco na tafli. Kanadyjczycy drugi raz byli blisko objęcia prowadzenia.
      Skomentuj 0
      Bardzo groźnie pod bramką Szwecji! Pierwsza bramka wisiała w powietrzu.
      Skomentuj 0
      Ostatnie zmagania podczas igrzysk olimpijskich w Soczi rozpoczęte! Szwedzi walczą z Kanadyjczykami o złoty medal.
      Skomentuj 0
      Hokeiści wychodzą na taflę.
      Skomentuj 0
      W tym newsie już niedługo pojawią się szczegóły odnośnie rywalizacji bobsleistów.
      Skomentuj 0
      Już za cztery minuty rozpocznie się spotkanie hokejowe o olimpijskie złoto!
      Skomentuj 0
      Złotymi medalistami zostali Aleksander Zubkow, Alexey Negodaylo, Dmitry TrunenkovAlexey Voevoda!
      Skomentuj 0
      Oto wyniki rywalizacji czwórek bobslejowych:
      Skomentuj 0
      I mamy wyniki. Złoty medal zostaje w Rosji! "Srebro" wywalczyli Łotysze, zaś "brąz" Amerykanie.
      Skomentuj 0
      Teraz prowadzą Łotysze! W najgorszym razie będą więc srebrnymi medalistami. Ich czas to 3:40.69.
      Skomentuj 0
      Znamy już pierwszych medalistów rywalizacji bobslejowych czwórek. Na dwa ślizgi przed końcem prowadzi bowiem pierwsza osada Amerykańska z czasem 3:40.99!
      Skomentuj 0
      Do zakończenia zmagań bobsleistów już tylko pięć osad. Na razie prowadzi pierwsza osada brytyjska z czasem 3:41.10.
      Skomentuj 0
      Za równo pół godziny rozpocznie się rywalizacja o złoty medal w finałowym meczu hokejowym, w którym zmierzy się Szwecja z Kanadą!
      Skomentuj 0
      Po 12 ślizgach na prowadzenie wysunęła się druga osada Kanady z czasem 3:41.76. Powoli wkraczamy w fazę ostatecznych rozstrzygnięć. Jeszcze tylko osiem ślizgów do zakończenia walki o medale.
      Skomentuj 0
      10 ślizgów za nami. Prowadzi pierwsza osada Holandii z czasem 3:42.69.
      Skomentuj 0
      Obecnie tabela czwórek prezentuje się następująco:
      Skomentuj 0
      Standardowo w rywalizacji bobsleistów mamy ciągłe zmiany na pozycji lidera. Obecnie prowadzi druga osada łotewska z czasem 3:42.98.
      Skomentuj 0
      Powróćmy jeszcze na chwilę do fantastycznych chwil z wczoraj, kiedy polskie panczenistki wywalczyły srebrny medal.
      Skomentuj 0
      Rozpoczęła się ostateczna rywalizacja czwórek bobslejowych o medale. Za nami, jak na razie, trzy ślizgi - pierwszej osady włoskiej, drugiej brytyjskiej oraz pierwszej koreańskiej.
      Skomentuj 0
      Bobsleje: O godzinie 12:00 początek decydujących przejazdów męskich "czwórek".
      Skomentuj 0
      Hokej: Tym czasem coraz bliżej finałowego meczu olimpijskiego turnieju panów pomiędzy Kanadą, a Szwecją, który zaplanowano na godzinę 13:00. Warto przed tym spotkaniem zapoznać się z niezwykle ciekawą historią hokeja na lodzie.
      Skomentuj 0
      Ogromny sukces odnieśli w Soczi Szwajcarzy, zdobywając 6 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe, co daje im w tym momencie 7. lokatę w tabeli medalowej. Największym bohaterem Kraju Helwetów był biegacz narciarski Dario Cologna, który dwukrotnie mógł unieść ręce w geście triumfu. Na najwyższym stopniu podium stanęli też m.in. snowboardzistka Patrizia Kummer oraz alpejka Dominique Gisin.
      Skomentuj 0
      Przyjrzyjmy się ponownie tabeli medalowej. Dopiero 13. pozycję zajmuje Korea Południowa, która na ostatnich zimowych igrzyskach olimpijskich należała do sportowych potęg, zajmując 5. miejsce. Tym razem Azjaci zawiedli przede wszystkim w short tracku, a tytułu mistrzyni z Vancouver w rywalizacji solistek po kontrowersyjnym werdykcie sędziów nie zdołała obronić kończąca karierę Yu-na Kim. (3-3-2).
      Skomentuj 0
      Obecnie w Soczi panuje iście wiosenna aura. W olimpijskim miasteczku świeci słońce a temperatura oscyluje w granicach 12 stopni Celsjusza.
      Skomentuj 0
      Bobsleje: Na prowadzeniu w dalszym ciągu jest osada rosyjska pod wodzą Aleksandra Zubkowa, która ma 0,17 sekundy przewagi nad Łotyszami i 0,45 sekundy nad Amerykanami.
      Skomentuj 0
      Bobsleje: Za nami trzeci przejazd naszej "czwórki". Niestety Dawid Kupczyk i spółka uzyskali słaby czas - 2:49,49 i zajmują w tej chwili dopiero 27. lokatę.
      Skomentuj 0
      Hokej: Znacznie więcej bramek udało się zdobyć Szwedom. Drużyna Kraju Trzech Koron w ćwierćfinale rozbiła Słowenię aż 5:0, a w półfinale pokonała Finów 2:1.
      Skomentuj 0
      Hokej: Wyraźnym faworytem bukmacherów jest ekipa Kraju Klonowego Liścia, która w swoich ostatnich meczach odnotowała bardzo skromne zwycięstwa, wygrywając z Łotyszami 2:1 i z Amerykanami 1:0.
      Skomentuj 0
      O godzinie 13:00 rozpocznie się finałowy mecz turnieju hokeistów. Kanada kontra Szwecja - kto waszym zdaniem zdobędzie w Soczi złoto?
      Skomentuj 0
      Jestem spełniony - powiedział w sobotę Wiesław Kmiecik, trener panczenistów.
      Skomentuj 0
      Ogromne chwile radości polscy kibice przeżywali w Soczi za sprawą zwycięstw Kamila Stocha, Zbigniewa Bródki oraz Justyny Kowalczyk, dzięki którym nasza reprezentacja osiągnęła rekordową ilość złotych medali wywalczonych na jednych zimowych igrzyskach.
      Skomentuj 0
      Chwilę później srebro po wygranym w cuglach wyścigu półfinałowym z Rosjankami zapewniły sobie polskie panczenistki. Na drugim stopniu podium stanęły Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Natalia Czerwonka.
      Skomentuj 0
      Przypomnijmy wczorajsze sukcesy Polaków. Najpierw po brąz po niesamowitym finiszu sięgnęli Polacy, którzy niczym skutecznie polujący gepard doskonale rozłożyli swoje siły na dystansie. Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański oraz Zbigniew Bródka w znakomitym stylu pokonali Kanadyjczyków w wyścigu o 3. miejsce, spełniając swoje marzenia.
      Skomentuj 0
      Bobsleje: Tym czasem trwa 3. ślizg męskich "czwórek". Na razie najbliżej złota jest osada rosyjska przed Łotyszami i Amerykanami. W tej konkurencji udział bierze też reprezentacja Polski. Barw biało-czerwonych bronią Paweł Mróz, Daniel Zalewski, Michał Kasperowicz oraz Dawid Kupczyk - ten ostatni był chorążym naszej ekipy podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Soczi.
      Skomentuj 0
      Bez żadnego złota w skokach narciarskich olimpijskie zmagania w Soczi zakończyła Austria. Honor państwa ze stolicą w Wiedniu obronili jednak alpejczycy z doświadczonym Mario Mattem i młodą Anną Fenninger (4-8-5).
      Skomentuj 0
      EPO jeszcze nie wyszło z mody...
      Skomentuj 0
      Z bardzo dobrej strony, szczególnie w narciarstwie dowolnym, ale i grach zespołowych pokazali się na igrzyskach reprezentanci Kanady. Olimpijczycy z Kraju Klonowego Liścia wywalczyli w Soczi dziewięć złotych medali, a to być może jeszcze nie koniec. O godzinie 13:00 rozpocznie się długo oczekiwany finał turnieju hokeistów z udziałem kanadyjskiej drużyny.
      Skomentuj 0
      Z kolei Norwegowie zakończą igrzyska na drugim miejscu, ale z pewnością mogą czuć pewien niedosyt. Ogromnym zawodem dla "Wikingów" zakończyły się sztafety w biegach narciarskich i dopiero piąta lokata Marit Bjoergen i spółki - murowanych faworytek do złota. Gdyby wszystko poszło po ich myśli, to zwycięstwo w tabeli medalowej na pewno należałoby do Państwa Fiordów.
      Skomentuj 0
      Niesamowitą furorę w Soczi w Adler Arenie zrobiła Holandia. Reprezentanci tego kraju za samo łyżwiarstwo szybkie zdobyli aż 23 medale, w tym osiem złotych, deklasując konkurencję. "Pomarańczowi" mimo iż są nizinnym krajem, to w tabeli medalowej dzięki sukcesom w panczenach zdołali pokonać Niemcy.
      Skomentuj 0
      Udany start odnotowali za to Białorusini, którzy z dorobkiem 5 złotych medali i 1 brązowego plasują się obecnie na 8. miejscu. Nasi wschodni sąsiedzi odnieśli sukces przede wszystkim dzięki fenomenalnej dyspozycji biathlonistki Darii Domraczewej oraz znakomitemu trenerowi narciarskich skoków akrobatycznych.
      Skomentuj 0
      Totalną klapą igrzyska olimpijskie w Soczi zakończyły się dla reprezentacji Włoch. Przedstawiciele słonecznej Italii wywalczyli w Rosji wprawdzie osiem medali, ale ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa.
      Skomentuj 0
      Polacy olimpijskie zmagania zakończą na niezłej 11. pozycji przed takimi zimowymi potęgami, jak Szwecja i Korea Południowa.

Klasyfikacja medalowa Soczi 2014 (pełna)