Denis Korniłow zwycięzcą mistrzostw Rosji, Dmitrij Wasiljew na drugim miejscu

Denis Korniłow wygrał na normalnej skoczni w Czajkowskim mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich. Srebrny medal zdobył Dmitrij Wasiljew.

Piotr Ziemka
Po pierwszej serii prowadził Roman Trofimow, który uzyskał najlepszą odległość konkursu - 106 metrów. W drugiej rundzie lider wylądował na 89. metrze i ostatecznie zajął szóstą lokatę. Denis Korniłow skoczył 105,5 metra oraz 96. Poprzednio ten zawodnik wywalczył tytuł mistrza kraju w 2013 roku, gdy triumfował podczas zmagań na dużym obiekcie w Niżnym Tagile.
Na półmetku rywalizacji piaty był Dmitrij Wasiljew. W drugiej serii ten 35-letni zawodnik jako jedyny skoczył ponad 100 metrów (102,5) i awansował na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się niespodziewanie Aleksander Bażenow.Tuż za podium znalazł się tym razem Michaił Maksimoczkin, który w 2014 roku wygrał wszystkie cztery konkursy indywidualne na mistrzostwach Rosji (dwa razy zimą i dwukrotnie latem). Czołową dziesiątkę zamknął Ilmir Hazetdinow.

6. Roman Trofimow 106/89 238,5

Rywalizację kobiet wygrała Sofia Tichonowa. Mistrzyni świata juniorek skoczyła 100,5 metra oraz 94 i triumfowała z dorobkiem 236,5 punktów. Pięć "oczek" mniej uzyskała .jedyna Rosjanka, która wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich - Irina Awwakumowa (96,5 oraz 95,5). Na trzecim stopniu podium stanęła Anastazja Gładyszewa.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)