Klub Magdaleny Stysiak nie traci kontaktu

Vero Volley Monza może realnie myśleć o awansie z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. W swoim czwartym meczu drużyna Magdaleny Stysiak zwyciężyła 3:0 z ASPTT Miluza.

Magdalena Stysiak Materiały prasowe / Serie A/Foto Galbiati / LVF / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
Włoska drużyna musiała zwyciężyć we Francji, żeby pozostać w kontakcie z będącym na prowadzeniu w grupie VakifBankiem Stambuł. We własnej hali nie miała problemu z ASPTT Miluza i również w rewanżu dyktowała warunki. Najczęściej atakowała Lisa Van Hecke, nieźle radziła sobie znana z Tauron Ligi, Katarina Lazović. Z kolei Magdalena Stysiak nie wystąpiła w tym meczu.

Do najbardziej zaciętego starcia doszło w środę w Moskwie. Dynamo zwyciężyło z THY Stambuł 3:2, choć rozpoczęło konfrontację od wysokiej przegranej w pierwszym secie. Nieco zaskoczone gospodynie potrafiły pozbierać się po falstarcie i nawet objąć prowadzenie w setach, ale postawiły na swoim dopiero w tie-breaku po siatkarskim maratonie.

Fenerbahce Stambuł nie potrzebowało dużo czasu na rozprawienie się z bułgarską Maricą Płowdiw. Turecki gigant miał drobny problem z oporem przeciwnika w pierwszym secie. Pozostałe partie były jednostronne, a Marica nie przebiła się w nich przez granicę 15 punktów. Fenerbahce prowadzi w grupie, a o awans z pierwszego miejsca rywalizuje z Dynamem Kazań.